Igen sok új programmal bővült az idei táncháztalálkozó, amelyen a két nap alatt a meghívott vendégekkel, a négyezer fellépővel és a közel húszezer, jegyet váltó érdeklődővel együtt összesen közel harmincezren fordultak meg. A huszonötödik, jubileumi rendezvényen közel négyszáz kézművesmester, iparművész és hagyományőrző árulta portékáit, a küzdőtéren az anyaországiaktól, az alsó folyosón pedig a határon túliaktól lehetett vásárolni.
Idén volt népi divatbemutató is, és a kiállítások sora is újabbakkal gazdagodott, Szereti ön Bartókot? címmel a Magyar Rádió mutatta be CD-ROM-ját az évforduló jegyében, a Néprajzi Múzeum pedig kamarakiállítással érkezett. Természetesen a hagyományos hangszerkiállítás sem maradt el. Az Etno mozi is mindkét nap folyamatosan üzemelt, eközben számos emeleti teremben kisebb koncertek, tánctanítások, kerekasztal-beszélgetések, lemez- és könyvbemutatók színesítették a programkínálatot. A fő esemény a küzdőtéren zajlott, ahol szombaton az Aprók bálja, vasárnap pedig az egész napos tánctanítás szórakoztatta a közönséget. Az eseményre rengeteg kisgyermekes család érkezett, számukra vasárnap egész nap egy különterem állt rendelkezésre, itt ölben játszható játékokat is tanítottak, így a legkisebbek, az egy év alattiak is kivehették részüket a programból, emellett mindkét nap mesterségbemutatók és kézműves játszóház szórakoztatta az óvodás-iskolás korosztályt.
A politika eddig elkerülte a táncháztalálkozót, idén azonban Bozóki András, aki a fővédnökséget is vállalta, a szombat esti műsor előtt rövid beszédet intézett a jelenlévőkhöz. Az MSZP-s kultuszminiszter csak pár szót tudott szólni, mivel a közönség nagy része kifütyülte, és ezzel belé fojtotta a szót.
A kétnapos néptáncos seregszemle mindkét este színpadi műsorokkal ért véget, szombaton a kalotaszegi prímás, Varga Ferenc „Csipás” emlékére készített Örök Kalotaszeg című műsorát mutatta be a Magyar Állami Népi Együttes, és a huszonöt éves táncháztalálkozót köszöntette a Martin György Néptáncszövetség. Vasárnap a táncházmozgalom két nagyját, a nyolcvanéves Kallós Zoltánt és a hetvenöt éves Novák Ferencet ünnepelték, a jubileumi gálán pedig a három évtizedes múltra visszatekintő anyaországi és erdélyi mozgalom legjelesebb népzenészei, többek között a Vujicsics, a Muzsikás együttes, a Téka, az erdélyi Bodzafa, Halmos Béla, Sebő Ferenc, Kallós Zoltán, Panek Kati, Szvorák Kati és Sebestyén Márta léptek színpadra.
Soltész Miklós alaposan eligazította Mellár Tamást: ezért sem fognak önök bekerülni a következő parlamentbe