Száz festmény és másfél száz egyéb műtárgy kerül kalapács alá a hét végi árverésen. A legmagasabban induló tétel Aba-Novák Vilmos különleges hangulatú zsánerképe, a Vásárban, amelynek licitje 2,4 millió forintról indul. Ez a kikiáltási ár alacsonynak mondható, így nemcsak a gyűjtőknek, de a kereskedőknek is kihívást jelenthet – véli Villás Jánosné galériatulajdonos, aki nemrégiben megkapta a műkereskedelmi szakíróktól az Ezüst Mókus Díjat.
A debreceni árverések elmaradhatatlan szereplői Holló László képei. Most Udvarrészlet című alkotása kerül kalapács alá, több gyűjtő örömére. Dési-Huber István és Rippl-Rónai József grafikái ugyancsak érdeklődésre számíthatnak – ez érezhető volt már az aukció előtti kiállítás megnyitóján is – csakúgy, mint Kmetty János Dombos táj alakkal című, naiv látásmóddal papírra vetett pasztellképe. Felbukkan az árverésen egy izgalmas Iványi-Grünwald-tanítvány: Perlott Csaba Vilmos, akinek szellemi mesterei között ott találjuk Cézanne-t, Van Goghot és Gauguint is. Türkiz háttérben ábrázolt Félaktja valószínűleg a debreceni aukció egyik sztárja lesz, még akkor is, ha 1,1 milliós kikiáltási ára vidéki viszonylatban magasnak mondható. Ugyancsak a kiemelkedően izgalmas művek közé tartozik a Hollóssy Simon-tanítvány Kádár Géza Pöstyéni parkrészlet című alkotása. A XIX. századi képek iránt hagyományosan nagy érdeklődés mutatkozik Debrecenben, ahová egyébként a határon túlról, Budapestről és a Dunántúlról is rendszeresen érkeznek árverezők. Különösen a századvég festői kelendők, így Jankó János paraszti életképe, a Pihenő tűz mellett csakúgy izgalmas licitre számíthat, mint Márffy Ödön Vágta című alkotása.
A debreceni aukció sajátossága, hogy mindig gyönyörű és értékes ezüsttárgyak kerülnek kalapács alá, újabban pedig feljövőben van a Zsolnay porcelánfajansz-kínálata is. Előbbiek közül egy 1900-as évek elejéről származó rénszarvasfogatos bonbonier, utóbbiak közül pedig a kaspók és az egyedi díszkancsók számíthatnak kitüntetett érdeklődésre.
Napi balfék: Bud Spencer tanácsai a diszkójampinak