Kevés magyar beszél idegen nyelveket

2006. 06. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megint fekete napja volt tegnap Magyarországnak az Európai Unióban: mint kiderült, amellett, hogy a szervezeten belül hazánkban a legnagyobb arányú a „számítógép-analfabétizmus” a fiatalok körében, Magyarország az utolsó helyet foglalja el a listán az idegennyelv-ismeret alapján is. Ezzel a megdöbbentő statisztikával szembesülhettek az Európai Parlament kulturális bizottságának elsősorban magyar tagjai. A 25 tagállam közül Magyarországon a legalacsonyabb az idegen nyelvet társalgási szinten beszélők aránya. Még Nagy-Britanniában is többen beszélnek az angolon kívül egy másik nyelvet, mint ahány magyar beszél angolul, vagy bármilyen más nyelven. Hegyi Gyula, a bizottság egyik magyar tagja a bizottság ülésén elszomorítónak nevezte a magyarországi helyzetet. Ugyanakkor hozzátette, sok országban azok a bevándorlók javítják a statisztikát, akik anyanyelvüket és a befogadó ország nyelvét is jól beszélik. A listát egyébként három kis ország, Luxemburg, Litvánia és Málta vezeti, a negyedik pedig Hollandia. A sereghajtók a magyarok és britek mellett az olaszok és a portugálok.
A szocialista képviselő szerint az oktatás fogyatékosságai mellett elmaradásunknak az az egyik oka, hogy a legtöbb idegen film szinkronizálva jut el a fiatalokhoz. Szükség lenne többnyelvű, gyerekeknek és fiataloknak szóló magazinokra, több diákcserére kellene lehetőséget biztosítani és a kereskedelmi médiában is hasznosak lennének az idegen nyelvű műsorblokkok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.