Nyitottak vagyunk minden megoldásra: akár arra, hogy új bérleménybe költözhessen a könyvtár, akár arra, hogy az iskola épületében alakíttassunk ki megfelelő helyiséget erre a célra, a gond csak az, hogy nincs elegendő pénzünk – mondta lapunknak Kovács Brigitta, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium igazgatója. A közismertebb nevén csak Bartók-konzervatóriumnak nevezett intézmény vezetője jövő héten tárgyal Schneider Márta kulturális államtitkárral, emellett magánemberek segítségében is bízik. A gyakorlóiskola fenntartója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem sem anyagi támogatást nem tud nyújtani, sem saját, szűkös könyvtárában nem tud helyet adni a gyűjteménynek.
A nagy múltú könyvtár – amelyet a zenei élet szinte összes ismert személyisége használt, például Lajtha László, Ferencsik János, Kocsis Zoltán, Ránki Dezső, Schiff András és Fischer Iván – eddig a Semmelweis utcában működött, ahol 2003-ig az önkormányzattól béreltek kedvezményes áron egy erre a célra kialakított, 140 négyzetméteres lakást. Három éve az önkormányzat értékesítette az ingatlant, az új tulajdonos pedig most felmondta a szerződést. Az iskola keresett más hasonló lakást, a piaci árat azonban nem tudják kifizetni, a költözés így is milliós összeg lesz.
Felmerült lehetőségként, hogy az iskola földszintjén három tantermet összevonnak, és itt helyezik el a könyvtárat, az átalakítás költsége azonban így is tízmillió forint körül lenne, és ezzel a megoldással nem jutna hely a több ezer hanglemezből és CD-ből álló hangtárnak. A helyiség galériázása 48 millióba kerülne, erre pedig végképp nincs keret. – Önerőből csak raktározni tudjuk az értékes gyűjteményt, így ha semmilyen támogatás nem érkezik, ősztől nem nyit ki a könyvtár, és ez komoly gondokat okozhat majd az oktatásban – fogalmazott Kovács Brigitta.

Ismét beszorult egy gyerek az 56-os emlékműbe Zuglóban – videón a mentés