Legyen a zene mindenkié! A gyermekeinké is… – utalnak Kodály híres mondatára annak az ingyenes, vasárnap hattól a Szent Imre Gimnázium dísztermében megtartandó, figyelemfelkeltő hangversenynek a szervezői, akik a Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola megmentéséért fogtak össze.
Az iskolabezárási hullám ugyanis elérte ezt a másfél ezer gyermeket oktató intézményt is, amelyet 2008 szeptemberétől megosztott feladatellátással kíván működtetni a XI. kerület, vagyis megtartja az épületet, valamint az alapfokú ellátást, a szakoktatási feladatot viszont átadja a fővárosnak. A főváros viszont még saját szakközépiskoláit is bezárta, így a tiltakozók nem tartják valószínűnek, hogy éppen ezt az iskolát tartaná fenn az anyagi gondokkal küzdő városvezetés.
A Weiner két szinten is működik: egyrészt zeneiskolaként másfél ezer növendéke van szerte a kerületben több mint húsz telephelyen, másrészt 17 éve rendkívül sikeres és magas színvonalú szakközépiskolaként szolgálja a középszintű zeneoktatást, beiskolázási mutatója csaknem százszázalékos, megelőzve ezzel a Zeneakadémia gyakorlóiskoláját, a Bartók-konzit.
Az esemény jelentőségét növeli, hogy a szocialista Molnár Gyula polgármesternek olyan személyek írtak levelet az iskola megtartása érdekében, mint Batta András, a Zeneakadémia rektora, Falvai Sándor, a korábbi rektor, Devich Sándor, Devich János, Gulyás Márta, valamint a Bartók Vonósnégyes tagjai.
A világszerte ismert Bartók Vonósnégyes a koncerten is fellép, mellettük Oravecz György zongoraművészt, Boldódzki Gábor trombitaművészt, Keszei Borbála, Wierdl Eszter és Fodor Beatrix operaénekeseket hallhatjuk Székely Balázs zongorakíséretével. Tapsolhatunk Pálfalvi Tamás trombita szakos tanulónak, a szintén diákokból álló Weiner rézfúvós együttesnek, továbbá az ugyancsak bezárás, illetve összevonás előtt álló Bárdos Lajos Általános Iskola és Gimnázium Vén Diák Kamarakórusának, akik Bárdos-művekkel protestálnak vasárnap este a Szent Imre Gimnáziumban.
Sasvári Sándor megrázó vallomása: így tették tönkre a családját