115 esztendeje született Lajtha László

2007. 07. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lajtha László születésének 115. évfordulójára emlékezve koszorúzták meg tegnap délelőtt a zeneszerző-népzenekutató sírját a Farkasréti temetőben. A megemlékezésen jelen volt Lajtha Ildikó, Lajtha László unokahúga és jogörököse, Solymosi Tari Emőke zenetörténész, a Lajtha Alapítvány kuratóriumának művészeti igazgatója, Szirányi János, a Lajtha Alapítvány kuratóriumának elnöke és a Bartók Emlékház igazgatója, Kelemen László, a Lajtha hagyatékát őrző Hagyományok Háza főigazgatója, valamint a zeneszerző egyik művét megszólaltató Fülep Márk fuvolaművész.
Solymosi Tari Emőke beszédében hangsúlyozta: sokat köszönhet az utókor Lajtha Lászlónak, de sok az adóssága is vele szemben. – Születésének 115. évfordulóján meghatottan helyezzük el koszorúinkat sírjára, abban a reményben, hogy élete, munkássága, emberi kvalitásai egyre ismertebbekké válnak itthon és szerte a világon, és hogy halála után immár több mint négy évtizeddel ránk hagyott kincseit az utókor azok érdeme szerint becsüli meg és ápolja – fogalmazott a Lajtha Alapítvány kuratóriumának művészeti igazgatója.
Felsorolta Lajtha László zeneszerzői, népzene-kutatói, pedagógusi, zongoraművészi, karmesteri, karnagyi, egyházzenészi, valamint kultúrdiplomáciai érdemeit, aki hangszertörténeti szakember és a historikus előadásmód egyik korai apostola is volt.
A Magyar Rádió zenei igazgatójaként nevéhez fűződik a rádiózenekar szimfonikus együttessé kibővítése is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.