A 103 darabból álló kollekciót 10 millió forintért vásárolta meg a mosonmagyaróvári önkormányzat – mondta Szentkuti Károly, a Hansági Múzeum igazgatója az MTI-nek. A hagyatékot festmények, kisplasztikák, plakettek alkotják. A gyűjteményben láthatók például Amerigo Tot, Melocco Miklós, Barcsai Jenő, Borsos Miklós, Kő Pál, Gyulai Líviusz, Madarassy István és Pató Róza munkái. A gazdag anyagból összeállított válogatás bemutatóját emlékesttel kötik össze, amelyen versek, prózarészletek hangzanak el Gyurkovics Tibor munkásságából. Emellett a zene és a tánc is helyet kap az összművészeti produkcióban.
A hagyatékot a 2008 novemberében elhunyt irodalmár akarata szerint vitték abba a városba, amely orvos nagybátyja képzőművészeti kollekcióját, a neves Gyurkovich-gyűjteményt őrzi.
Mosonmagyaróvár a későbbiekben emlékszoba nyitását tervezi abban a műemléképületben, amely több évtizede ad otthont az orvos Gyurkovich Tibor képzőművészeti gyűjteményének. Az író nagybátyja végrendeletében a Lajta-parti városra hagyta kollekcióját, amely egyebek között Székely Bertalan, Munkácsy Mihály, Szinyei Merse Pál, Csók István és Rippl-Rónai József munkáit tartalmazza. A múzeumigazgató kiemelte: a nagybácsi és az unokaöcs szellemi hagyatéka a képzőművészet és az irodalom egymást erősítő hatásáról kínál majd élményt a Cselley-ház látogatóinak.