Jordán Tamás igent mondott

Hamarosan országos turnéra indul az a produkció, amelyet Mérnökszínház címmel a szombathelyi Weöres Sándor Színház az ország hét regionális innovációs ügynökségének közreműködésével hozott létre, és amelynek révén remélhetően egyre több diák kap majd kedvet a műszaki, mérnöki életpályához.

NT
2011. 11. 26. 8:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Napjaink kiélezett gazdasági versenyében a talpon maradáshoz, s még inkább az előrelépéshez jól képzett mérnökök, természettudományos, műszaki szakemberek, kutatók kellenek, a fiatalok számára azonban jelenleg nem igazán vonzó a mérnöki pálya – hangsúlyozta.

A Pannon Novum Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség által még tavaly nyáron felvetett ötlet szerint a pályaválasztáshoz szükséges információk átadásán túl érzelmi impulzusokat is érdemes adni a középiskolásoknak, s bemutatni nekik, hogy milyen szépségeket rejt, illetve pályaképet jelenthet a mérnöki munka.

Az ügynökség ennek szellemében vette fel a kapcsolatot Jordán Tamással, a szombathelyi Weöres Sándor Színház igazgatójával, aki a vasi kamara és számos további támogató segítségével sikerre vitte a – magyarországi hiányszakmák közül ötöt élményszerűen bemutató – Szakmák Színháza néven futó projektet.

A megkeresésre a Kossuth-díjas színművész igent mondott, s időközben a többi regionális innovációs ügynökség is bekapcsolódott az előkészítő munkába, melynek eredményeként tavaly júniusban Budapesten a Merlin Színházban sor került a Mérnökszínház létrehozásában rejlő lehetőségeket körüljáró szakmai konferenciára.

A rendezvényen az innovációban akkor illetékes kormányzati hivatal, továbbá a felsőoktatási intézmények, vállalkozásfejlesztő szervezetek és vállalatok megjelent vezetői előbb a Szakmák Színháza előadást láthatták, majd a Mérnökszínház koncepcióját is felvázolták a résztvevők előtt.

A fórumon megszületett döntés szerint a regionális innovációs ügynökségek fogták, s fogják össze a projektet, s a szervezetek együttműködésének köszönhetően szeptember végére el is készült az előadás, amely némileg a Szakmák Színháza által sikerre vitt előadásra is építve mutatja be a mérnöki élet szépségeit.

A darabban a történet főhőse, az immár mérnöknek tanuló Jancsi és Merlin varázsló együtt terelgetik a mérnöki pályák felé színpadi társaikat, egyben a nézőtéren ülő, pályaválasztás előtt álló középiskolás fiatalokat. Merlin varázsló és Jancsi híres embereket – köztük Erdei Zsoltot, Lady Gagát – is felsorakoztatnak a mérnöki életmodell mellett, s a darabban egy igazi, világszerte elismert magyar innováció, az Őriszentpéteren kifejlesztett Moveo összecsukható elektromos robogó is szerephez jut. A cél egyértelmű: a középiskolások megérezhessék, érdemes tanulniuk, gondolkodniuk, s a mérnöki pályák felé fordulniuk.

A darab szakmai bemutatóját szeptember közepén, az országos premiert pedig november 7-én tartották a Weöres Sándor Színházban, és az eddig nagy közönségsikert arató előadás hamarosan országos turnéra indul – tudatta Magyar Dániel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.