A „kulturális olimpia” zenei programjában a szenegáli énekes, Baaba Maal, a San Franciscó-i székhelyű Kronos Kvartett, a Daniel Barenboim vezette fiatal izraeli és arab muzsikusokból álló West-Eastern Divan Orchestra, valamint a venezuelai Simon Bolivar Szimfonikus Zenekar is szerepel a fellépők között – közölték a szervezők egy pénteki tájékoztatón.
A britek leghíresebb kulturális „exporttermékének”, Shakespeare-nek is jut majd bőven szerep a 2012. június 21. és szeptember 9. közötti művészeti maratonon. A bárd darabjait a Stratford-upon-Avonben működő Royal Shakespeare Company és a Globe színház állítja színpadra. Mark Rylance színész a brit főváros különböző szegleteiben felbukkanva fog Shakespeare-szonetteket előadni. A Nobel-díjas amerikai regényíró, Toni Morrison és a mali származású énekes-dalszövegíró, Rokia Traore pedig a bárd Desdemona című műve által inspirált saját szerzeménnyel készül a fesztiválra.
A képzőművészeti programok között szerepel Yoko Onónak a londoni Serpentine Gallerybe tervezett kiállítása. Damien Hirst munkái a Tate-ben kapnak helyet, a néhai Lucien Freud alkotásait pedig a National Portrait Gallery-ben nézhetik meg az érdeklődők.
Felújított változatban, új zenei aláfestéssel mutatkoznak be hosszú évtizedek után a nagyközönség előtt Alfred Hitchcock némafilmjei. A fesztivál helyszínei között azonban nem csupán múzeumok és galériák szerepelnek. A kőkorszaki Stonehenge, a festői szépségű Windermere-tó, és a skóciai Stirling-kastély is megannyi programmal fogja várni az érdeklődőket. Az Észak-Angliában lévő római kori Hadrianus-fal pedig a New York-i YesYesNo kollektíva keze alatt válik majd egy 138 kilométer hosszú installációvá.