A MOME diákja, Toronyi Péter a különleges Nissyoku lámpa tervével vívta ki az elismerést november 25-én, amelynek köszönhetően az általa tervezett termék 2012 végétől a magyar és nemzetközi piacon is megvásárolható les.
Nem ez az első díj, amelyet a fiatal művész alkotásával elnyert, hiszen a Nissyoku már 2010-ben a Koizumi International Lightning Design pályázaton, valamint 2011-ben a Magyar Formatervezési Díj diák kategóriájában is elismerést hozott a diáknak. A Red Dot Design Award azonban kiemelkedően jelentős eredmény, hiszen erre a díjra 54 ország 3536 alkotója nevezett koncepciójával, és közülük 252 alkotást díjaztak. A harmadéves egyetemi tervezési feladat keretében megszülető terv témavezetője Püspük Balázs egyetemi adjunktus volt.
– A japán kultúrában a fény az élet jelképe, a fény ad életet a formáknak. Ez alapján egy olyan, a napfogyatkozás ihlette világítást terveztem, aminél a fény határozza meg a tárgy karakterét a létét és a jelentéstartalmát – árulta el alkotásáról a fiatal művész. Hozzátette: a Nissyoku lámpa egy hangulatvilágítás, amit nem minden nap használunk, de amikor bekapcsoljuk, azt azért tesszük, mert egy érzelmi állapothoz keresünk megfelelő hangulati szférát. Így érzelmi kapcsolat alakul ki a tárgy és a felhasználója között. – Ha minden tárgyat ebben a szemléletben terveznénk, nem jelentkezne többé a szemét fogalma a jövő fogyasztói társadalmában – mondta Toronyi Péter.