Liszt és Munkácsy a terminálban

Nagyméretű, Liszt Ferencet és Munkácsy Mihályt közösen ábrázoló festmény, Wesselényi Suba Miklós alkotása díszíti keddtől a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1-es termináljának galériáját.

TK
2011. 12. 20. 23:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A fővárosi repülőteret üzemeltető Budapest Airport ezzel tiszteleg a repülőtér névadójának emléke előtt. A kettős portrét Liszt Ferencről és Munkácsy Mihályról megfelelő védelemmel látta el, és állandó képként helyezte el a ferihegyi 1-es terminálon az üzemeltető – tájékoztatta Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs igazgatója kedden az MTI-t. Az alkotás Wesselényi Suba Miklós ajándéka a repülőtérnek.

A keddi ünnepségen a festőt és családját Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója üdvözölte és köszönetét fejezte ki a nagylelkű adományért, amely – mint fogalmazott – méltó záróakkordja a Liszt-évnek. A művész a képen azt a pillanatot örökítette meg, amikor a magyar romantika két kiemelkedő alakja, Liszt Ferenc és Munkácsy Mihály találkozott, hogy portré készüljön a híres zeneszerzőről. Liszt Ferenc a zongoránál ül modellt Munkácsy Mihály festményéhez, egyes források szerint a magyar festő párizsi műterme volt a történelmi találkozó színhelye.

Wesselényi Suba Miklós 1929-ben Kárpátalján, Munkácson született, Lvovban (Lemberg) szerzett képzőművészeti diplomát és 1978 óta él Magyarországon, Szigetszentmiklóson. Műhelyéből oltárképek és II. János Pál pápát ábrázoló kompozíciók is kikerültek.

A budapesti repülőtér idén március óta viseli a nagy magyar zeneszerző és zongoraművész, Liszt Ferenc nevét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.