A fővárosi repülőteret üzemeltető Budapest Airport ezzel tiszteleg a repülőtér névadójának emléke előtt. A kettős portrét Liszt Ferencről és Munkácsy Mihályról megfelelő védelemmel látta el, és állandó képként helyezte el a ferihegyi 1-es terminálon az üzemeltető – tájékoztatta Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs igazgatója kedden az MTI-t. Az alkotás Wesselényi Suba Miklós ajándéka a repülőtérnek.
A keddi ünnepségen a festőt és családját Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója üdvözölte és köszönetét fejezte ki a nagylelkű adományért, amely – mint fogalmazott – méltó záróakkordja a Liszt-évnek. A művész a képen azt a pillanatot örökítette meg, amikor a magyar romantika két kiemelkedő alakja, Liszt Ferenc és Munkácsy Mihály találkozott, hogy portré készüljön a híres zeneszerzőről. Liszt Ferenc a zongoránál ül modellt Munkácsy Mihály festményéhez, egyes források szerint a magyar festő párizsi műterme volt a történelmi találkozó színhelye.
Wesselényi Suba Miklós 1929-ben Kárpátalján, Munkácson született, Lvovban (Lemberg) szerzett képzőművészeti diplomát és 1978 óta él Magyarországon, Szigetszentmiklóson. Műhelyéből oltárképek és II. János Pál pápát ábrázoló kompozíciók is kikerültek.
A budapesti repülőtér idén március óta viseli a nagy magyar zeneszerző és zongoraművész, Liszt Ferenc nevét.