Rekordszámú pályázat a magyar pavilonra

Minden eddiginél több pályázat érkezett a 13. Velencei Építészeti Biennále magyar pavilonjában megvalósuló kiállításra a benyújtás határidejéig, január 6-ig. A zsűri legkésőbb február 15-éig hozza meg döntését arról, ki képviseli Magyarországot a világ egyik legjelentősebb építészeti seregszemléjén.

Grund
2012. 01. 11. 18:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Összesen 12 pályamű érkezett a 2012. évi 13. Velencei Építészeti Biennále magyar pavilonjában megvalósuló kiállításra. Mint a nyílt pályázat tavaly októberi kiírásakor a Műcsarnok közölte, a kiállítás megépítésének és katalógusának költségkerete 20 millió forint.

Gulyás Gábor nemzeti biztos, a magyar pavilon kiállításait lebonyolító Műcsarnok igazgatója még a pályázat kiírásakor elmondta: a kiírás szövege megengedőbb, mint korábban, és kevesebb formális kritériumot tartalmaz. Újdonságnak nevezte, hogy akár a pályázó építész vagy csoport is lehet saját kiállításának kurátora, ehhez azonban rendelkeznie kell kiállítás-rendezői tapasztalatokkal.

A pályázatokat Boros Géza művészettörténész, a NEFMI művészeti főosztályának vezetője, Ferencz István építész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja, Gulyás Gábor, Guttman Szabolcs építész, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem oktatója, Kálmán Ernő, Készman József művészettörténész, a Műcsarnok vezető kurátora és Wesselényi-Garay Andor építészkritikus, a 2010. évi Velencei Építészeti Biennále magyar kiállításának kurátora bírálja el február 15-ig.

Magyarország a rendszerváltás időszakában vett részt először a Velencei Építészeti Biennálén, akkor organikus építészek csoportos bemutatkozására került sor, nagy sikerrel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.