Sanzonfolk és romantika: itt a Tárkány Művek első videoklipje

Bő három perc időutazásra csábít a Tárkány-Kovács Bálint cimbalmos vezette Tárkány Művek első videoklipje.

kr
2012. 01. 06. 11:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elkészült a Tárkány Művek első videoklipje: a Semmi sem hasonlít hozzád című sanzonos sláger a dzsessz és a folk hagyományait ötvöző zenekar első lemezén szerepelt, a dalhoz most Galán Géza J. színész, műsorvezető komponált képeket. A főszerepet a Radnóti Színház színésze, Adorjáni Bálint és a jelmezeket is tervező Zelenka Nóra alakítja. A tánckoreográfia ifj. Zsuráfszky Zoltán munkája.



Magyar világzenei formációknál nem gyakori, hogy külön energiát fektetnek egy-egy szám videoklipes népszerűsítésébe – a Tárkány-Kovács Bálint vezette együttes is majdnem egy évig dolgozott a végeredményen. A klip képi világa, hangulata hozza, amit az első, 2010-ben megjelent Arcomba az arcod vésted című lemez dalai összességében: a két világháború közötti sanzonos dalkultúra örökségét, a magyar dzsessz és a népzene laza ötvözetét. A jelenetek egy részét – például Paár Julianna énekesnő szólóját – a Közép-Európai Táncszínházban forgatták.


A Tárkány Művek néhány éve alakult, friss, üdítő vállalkozásként robbant be a magyar világzenébe. A táncházakból ismert Bivaly és a Rekontra cimbalmosa (Tárkány-Kovács Bálint) maga köré gyűjtött egy folk felé kacsingató dzsessz-szaxofonost (Kováts Gergő), egy brácsást (Papp Endre), egy ígéretes népi énekest (Paár Julianna) és egy fiatal bőgőst (Bognár András), akikkel törekvése szerint egy népzenei ihletésű, szabad zenei nyelvet épít.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.