Az érdeklődők találkozhatnak magánnyomozóval, terrorelhárítóval, kriminálpszichológussal és a helyszínelés nagymestereivel. Ezen a napon minden látogatónak lehetősége van kérdezni, hozzászólni, beszélgetni, szórakozni, játszani és nyerni.
A résztvevők kipróbálhatják egyebek mellett a hazugságvizsgálót, készíthetnek magukról „rabosító fényképet”, golyóálló mellénybe és rohamsisakba bújhatnak, megismerkedhetnek az ujj- és tenyérlenyomat-vétellel. Emellett megtekinthetnek az 1980-as években készült bűnmegelőzési kisfilmeket, valamint bűnügyi és börtönmúzeumi kiállítást is láthatnak.
A programok között szerepel valós bűnügyi helyszín rekonstruálása, amit az érdeklődők helyszínelők és a Magyar Vöröskereszt segítségével végezhetnek el. Bilkei Pál a kriminális viselkedésformákról, Rakovszky Lujza pszichológus a hazugság pszichológiájáról, Tótisz András a krimi és az irodalom kapcsolatáról beszél a hallgatóságnak. Lakatos Levente „Én öltem” – Hogy használják a sorozatgyilkosok a médiát?, Kutenics Györgyi Grafológia a kriminológiában címmel tart előadást. Horváth Simon egy magánnyomozó mindennapjairól, Vörös András védelmi szakértő a kihallgatás folyamatáról mesél, Végh József pedig a túsztárgyalás mesterségével ismerteti meg a közönséget.
A 11 órától folyamatosan zajló vetítéseknek és beszélgetéseknek a mozi vetítőterme ad majd otthont, a helyfoglalás érkezési sorrendben történik. A programot a Krimiestek.hu szervezi.