Az emlékszobában a tavaly elhunyt zeneszerző könyvtárának jelentős részét helyezték el. Főként szépirodalmi munkák, ezek között számos értékes, neki dedikált mű van, például Juhász Ferenc költő kötetei. A Rákos Tibor építész vezetésével elkészült emlékszobában nem csupán könyvek, plakátok láthatók, hanem ide került egy csillár és Petrovics Emil íróasztala is.
Petrovics Eszter, a komponista lánya a megnyitón kitért arra, hogy Bartók Béla színpadi művei, A kékszakállú herceg vára, A fából faragott királyfi, A csodálatos mandarin itt, Rákoshegyen születtek meg. Épp ezért édesapja három operájának – C’est la guerre, Lysistraté, Bűn és bűnhődés – és Salome című balettjének a dokumentációját is elhelyezte az emlékszobában, hiszen az ő zeneszerző munkásságának fontos része volt a színház, a zenés színház. A zenei hagyaték többi részét egyelőre Petrovics Eszter gondozza.
Bartók nyári lakát, ahol az 1910-es években családjával termékeny nyugalomra lelt, 2006-ban alakították át zeneházzá, és a mindig szerény anyagi forrásokból lépésről lépésre vált fontos közművelődési helyszínné.
.