A kiállítás a Duna mindennapjait, különböző arcait mutatja meg, amelyekkel évszázadok óta szinte észrevétlenül veszi körül egyéni sorsunkat és közös történelmünk eseményeit egyaránt – áll a tárlat ajánlójában. A kortárs munkák és az archív felvételek a Duna jellegzetességeire építkezve jelenítik meg a konkrét helyszínek sajátosságait és a víz általános jellemzőit, valamint olykor meglepő kontextusban beszélnek ember és folyó viszonyáról.
A Mai Manó Ház első emeletén Csizek Gabriella válogatásában a kortárs magyar fotóművészet közép- és fiatal nemzedékének kiemelkedő, sikeres alkotói – Benkő Imre, Csontó Lajos, Dezső Tamás, Eperjesi Ágnes, Fátyol Viola, Frankl Aliona, Gőbölyös Luca, Gyenis Tibor, Hangay Enikő, Hegedűs 2 László, Hermann Ildi, Illés Barna, Kemenesi Zsuzsanna, Klotz Miklós, Molnár Zoltán, Szabics Ágnes, Szalontai Ábel, Szilágyi Lenke és Telek Balázs – mutatják meg, milyennek látják a Dunát. A Budapesten április 29-ig látható kiállítás korábban Brüsszelben, a Berlaymont-palotában mutatkozott be.
A Kis Manó Galériában Kincses Károly válogatásában archív képek, valamint Hegedűs 2 László és Klotz Miklós fotográfusok jelenkori munkáinak felhasználásával készült, különleges technikájú, úgynevezett lenticular képek idézik meg a múltat és a jelent, a folyó állandó mozgását.
A szervezők folyamatosan vetítik ismeretlen szerzők archív felvételeit az Esztergomi Duna Múzeum, a Fortepan, az MTI gyűjteményéből, valamint a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének fotóművészeti tagozata által rendezett Duna-tematikájú kiállítások képanyagát és kortárs fotósok sorozatait a folyóról.

Orbán Viktor személyesen tárgyalt a nemzetközi sztárprofesszorral – fotó