Pósta Zoltán, a központ igazgatója szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy ugyan a kiállítótér megújult, és az állandó kiállítás is elkészült, a projekt egy gyalogjárda kialakításának elhúzódása miatt nem zárult le.
A január 1-jével állami tulajdonba került vármegyeházát az EKF-programokhoz kapcsolódva, 830 millió forintos beruházással, 615 millió forintos uniós támogatással közös projekt keretében újította fel a korábbi tulajdonos Tolna megyei, valamint a szekszárdi önkormányzat. A hiányzó járda a projekt szekszárdi része.
A TMIK vezetője szerint a projekt lezártáig az egyes projektelemek a közreműködő szervezet, az NFÜ engedélye nélkül nem vehetők használatba, így a kiállítótér megnyitására sem kerülhet sor. „A TMIK kezdeményezte a részleges üzemeltetés engedélyezését, melyre a választ jelenleg is várjuk” – közölte Pósta Zoltán.
A Pollack Mihály tervei alapján 1833-ban épült klasszicista stílusú vármegyeházán hat kiállítást rendeztek be. A korabeli Tolna megyét interaktív eszközökkel bemutató, „Tájak, települések, emberek – XIX. századi tudástár” című tárlat mellett Pollack Tolna megyei tevékenységét, a megyeháza felújítása során feltárt gótikus kápolnát, a szekszárdi ókeresztény szarkofágot ismertető kiállítás várja majd a közönséget, 3D-s rekonstrukcióban jelenítik meg a középkori szekszárdi bencés apátságot, és időszaki kiállításoknak helyet adó terem is készült.
A 2010-es pécsi EKF-program után egy évvel elkészült vármegyeháza felújításának célja egy kulturális centrum létrehozása volt, amely fesztiváloknak, konferenciáknak is minőségi infrastruktúrát biztosít; a projekt lezárta után öt évig kell fenntartani az egyes projektelemeket – közölte az intézményfenntartó központ vezetője.

Egy várandós kismama frontálisan karambolozott – megrázó videón az ütközés