Jávorka Gyula, a cég PR-vezetője közölte, az alsósoktól bármilyen, Herenddel kapcsolatos témát elfogadnak. A pályamunka témája lehet akár a porcelánmanufaktúra épülete, lefesthetik a gyerekek a Bakony hegyeit, vagy megörökíthetnek egy étkezésnél használt Herendi-készletet is.
A felső tagozatosok két téma közül választhatnak: az egyik lehet egy Herendi-dekor ábrázolása egy szabadon választott tárgyon, a másik pedig a Herendi szerepe a világversenyek díjátadóin (például a Forma–1-en, a lovas világkupán vagy épp a japán szumóbajnokságon).
A kiírás szerint a pályamunkák mérete legfeljebb A4-es lehet, a festmények készülhetnek vízfestékkel vagy temperával is. Győztest az alsósok és a felsősök kategóriájában május 31-ig hirdetnek; a nyertesek családi belépőjegyet kapnak a Minimanufaktúra Látogatóközpontba és a herendi Porcelánművészeti Múzeumba, emellett egy-egy herendi porcelán állatfigurával is gazdagabbak lesznek és lehetőségük nyílik egy porcelántárgy elkészítésére is a Minimanufaktúrában.
A közlés szerint a pályázatot azért hirdette meg a manufaktúra, mert a cég „elkötelezett híve a hazai értékek ápolásának, megőrzésének és a jövő generációk számára történő átörökítésének”. Az összegzés felidézi, hogy a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. mintegy 16 ezer formával és csaknem 4 ezer mintával rendelkezik, így palettája eléri a 64 millió terméket. A cég kereskedelmi hálózata révén 60 országban van jelen.

Századvég: A magyarok szerint a politikában és a médiában nincs helye külföldi beavatkozásnak