A fotós az elmúlt három évben több mint száz íróról és költőről készített több ezer fényképet Magyarországon és a határon túl. Az április elsejéig látható kiállításon olyan írók portréit lehet megtekinteni, mint Ágh István, Czigány György, Győrffy Ákos, György Attila, Kalász Márton, Karácsonyi Zsolt, László Noémi, Lackfi János, Lövétei Lázár László, Nagy Koppány Zsolt, Orbán János Dénes, Papp Tibor, Szentmártoni János, Szálinger Balázs, Térey János vagy Vathy Zsuzsa.
Bakos Zoltán a kiállított képeket a PIM-nek adományozta – áll a közleményben, amelyben a fotós a többi közt azt írja magáról: nagyon sajnálta, amikor a fotózásokkal együtt az írókkal folytatott beszélgetései is véget értek. Az alkotó kitért arra is, hogy mennyire érdekesnek találta, hogy az idősebb generáció mennyire mást gondolt a fotózásról, mint a fiatalabbak. „El sem akarták hinni, hogy a beállítások után még vagy kétszáz felvételt készítettem róluk” – fogalmazott a fotós.
Bakos Zoltán 1956-ban született, tanári, majd közgazdász diplomát szerzett. 1972 óta foglalkozik fényképezéssel, 1979 óta hivatásos fotográfus. Az 1970-es évek végén érdeklődni kezdett a graffitik világa iránt; első fényképfelvételei Sümegen születtek. Az 1980-as években szociográfiai fotókat készített, majd fényképezett hősi emlékműveket, valamint standfotósként dolgozott magyar és német játékfilmekben. 1986 és 1988 között prospektusaival, termékfotóival több reklámkampány díját is elnyerte.
2000-től műtárgyfotózásba kezdett, a 2000-es évek közepétől készít íróportrékat. 2009-ben látott napvilágot íróportréit tartalmazó kötete Pályatükrök – Húsz portré fiatal alkotókról címmel a Magyar Írószövetség és a Kortárs Kiadó gondozásában.