A The Daily Telegraph online beszámolója szerint a felnőttek (fiatalok és az idősebb korosztályok) körében végzett felmérést David King színházi producer kezdeményezte, aki a zene hatását kutatja.
A szavazatokból kibontakozó sorrend alapján a húsz szomorú dal toplistáját a harminc év után tavaly feloszlott amerikai zenekar, az REM száma vezeti, utána Elton John Candle in the Wind című dala következik (a szám 1997-es, átírt verziója egyébként Diana hercegnő halálára készült el, valószínűleg a szomorkodók is inkább őt sajnálják), majd a The Living Years a Mike and the Mechanicstól.
Az első ötbe került még Whitney Houston dala, az I Will Always Love You és a Nothing Compares to You című Prince-szerzemény Sinead O’Connor előadásában. Ezt talán még maga Prince is megkönnyezte.
A felmérésből kiderült, hogy a szomorú dalok a férfiakat is megríkatják: tízből hét szeme könnyezik, ha ilyet hall. A megkérdezett nők 90 százaléka elismerte, hogy egy érzelmes dal hallatán sírva fakad. A fájdalmas nóták ötből egy nőt biztosan könnyekre fakasztanak. Az is számít, hogy milyen környezetben csendül fel a szomorú szám. Az autórádióból hallható dallamok hatása kisebb: a férfiak 23 százaléka, a nők 33 százaléka könnyezik a volán mögött – ismertette a brit lap. A cikk arra nem tért ki, hányan vettek részt a felmérésben.
Íme a győztes, az Everybody Hurts. Mindenki sír benne, hát persze, hogy szomorú.