Régi helyére került a titokzatos alkotás

Ismét a szegedi Kultúrpalota dísztermében látható a Mária megkoronázása című reneszánsz táblakép – tájékoztatott Medgyesi Konstantin, a Móra Ferenc Múzeum sajtóreferense.

BL
2012. 02. 27. 9:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ismeretlen festő műveként számon tartott Mária megkoronázása egykor valószínűleg egy szárnyas oltár egyik belső oldala lehetett. Több évszázados múltját homály fedi: egészen a 19. századig nem tudni pontosan, hol és milyen körülmények között tárolták. Története 1899-től követhető nyomon, amikor az Enyedi–Zsótér házaspár itáliai beszerzőútjai egyikén, Sienában vásárolta meg a kivételes műalkotást.

A remekművet Móra Ferenc igazgatósága idején ajándékozták a múzeumnak a házaspár örökösei, értékét ekkor 20-30 ezer aranykoronára becsülték. A festmény 2004-ben komoly restauráláson esett át, a Kultúrpalota dísztermében 2006-ban kapott helyet.

Miután januárban felújították a dísztermet, a Mária megkoronázása nem került vissza a kiállítótérbe. A múzeum szakemberei egy reneszánsz terem kialakítását tervezték ugyanis, ahol a festménynek kiemelt helyet szántak. A szegedi közönség azonban annyira hiányolta a ritkaságnak számító alkotást, hogy a múzeum úgy döntött, visszahelyezi a festményt a díszterembe – így február végétől ismét a megszokott környezetben látható a Kultúrpalota reneszánsz műremeke.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.