A 71 éves dán uralkodó, aki idén ünnepli trónra lépésének 40. évfordulóját, a nyolcvanas évek vége óta készít jelmez- és díszletterveket dán színházaknak. A Reuters hírügynökségnek adott interjújában elmondta, hogy egy különleges előadást szeretne létrehozni, és könnyen rá tudták venni arra, hogy fogadja el a felkérést.
A balettet a koppenhágai vidámpark, az 1843-ban létesült Tivoli Gardens koncerttermében mutatják be november 22-én, és karácsonyig 28 előadást terveznek belőle. Összességében több mint száz jelmezt kell elkészíteni 36 táncos számára és négy színpadi jelenet díszletét. Peter Bo Bendixen, a Tivoli balettigazgatója kérte fel a királynőt, hogy csatlakozzon a csapatához. A tervek már elkészültek, és hamarosan átadják azokat a munkásoknak – a díszleteket Koppenhágában készítik, a jelmezeket Londonban varrják.
A diótörő, amelyet először 1892-ben a szentpétervári Mariinszkij színházban mutattak be, karácsony estéjén kezdődik, az ifjú hősnő Marika otthonában, aki elalszik, és álmában egy olyan világba repül, ahol a karácsonyra kapott kicsiny diótörőbábu életnagyságúvá válik, és megvívja harcát az egérkirállyal. A tivoli előadása koppenhágai történet lesz, és az 1870-es évekbe, a nagy dán mesemondó Andersen világába röpíti a nézőket. Andersennek ugyan semmi köze A diótörő meséhez, ám olyan világhírű mesék szerzője, mint A rút kiskacsa, A császár új ruhája, A kis hableány, A rendíthetetlen ólomkatona vagy A Hókirálynő. Amikor vége van az egerekkel vívott háborúnak, a hősnő nem a herceg birodalmába megy, hanem Tivoliba, és az álomban Tivoli egy csodálatos nyári estéje elevenedik meg – magyarázta Bendixen.

Így fogták el a magyar kriminalisztika talán legkegyetlenebb sorozatgyilkosait