A tisztújítást Bariban tartották a délolasz városban megnyílt nemzetközi filmfesztivállal párhuzamosan. A szervezet a közgyűlésen a korábbi elnököt, a francia Jean Royt, valamint az alelnököt, a török Alin Tasciyant megerősítette tisztségében, és második alelnökének választotta meg a magyar filmkritikust. Az elnöki és alelnöki megbízatás két évre szól, a kinevezettek a pozíciót díjazás nélkül, társadalmi munkában töltik be, és tisztségükben egyszer választhatók újra.
A szervezetnek története során eddig egyetlen magyar elnökségi tagja volt, Gyertyán Ervin 1977-től 1981-ig volt alelnök, majd 1981-től 1985-ig a szervezet elnöke. Kárpáti György a magyar kritika és általában a magyar filmszakma diplomáciai sikerének tekinti kinevezését.
A Fipresci a fesztiválok zsűrijein kívül elsősorban a honlapján keresztül mutatkozik meg a nyilvánosság előtt. A honlapon nemcsak a kritikusok és a zsűrik fesztiválbeszámolói, riportjai szerepelnek, hanem olyan, a világ filmgyártásával kapcsolatos események, írások is, amelyeket fontosnak tart a szervezet. Kárpáti György az elmúlt évben szerkesztette ezt a honlapot, és ezt a munkát folytatja majd alelnökként is.
– A programomnak fontos része volt, hogy a Fipresci kommunikációját hatékonyabbá tegyük, mind szakmán belül, mind a közönség felé. Mára elengedhetetlenné vált a legnépszerűbb internetes felületeken, a közösségi oldalakon, a Twitteren való megjelenés. Erősíteni kell a Fipresci-brand ismertségét a fiatalok körében, valamint meg kell szólítani az iskolapadból kikerülő új kritikusi generációkat is. Minden korábbinál gazdagabb mozgóképtartalom érhető el ma a közönség számára, ezért hangsúlyosabbá vált a kritikai szemlélet kialakítása a nézőben. A kritikus feladata ebben a mozgóképhalmazban az eligazodás segítése, az esztétikai látásmód kialakítása – véli Kárpáti György, akinek filmkritikusi pályája mellett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Vitéz János Karán is tanít újságírást, gyakorlati tárgyakat és kommunikációelméletet, és kommunikáció szakterületen doktorált 2011-ben a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán.