„A Durgas elődjét, a Subtle Plague-et még 1984-ben hívtuk életre, aztán a 2000-es évek első felén volt egy huzamosabb időszak, amikor Hawaiin éltünk. Az első két hónapban egyáltalán nem jutottunk internethez, közben elvesztettük a honlapunk doménnevét. Ekkor az indiai hitvilágban az igazságosságot, becsületességet megtestesítő Durga isten nevét vettük fel, az egyetlent, amely még nem volt foglalt” – mesélte Christopher Simmersbach. A gitáros testvérével, a szintén gitározó és éneklő Benjiivel együtt Bajorországban született, gyerekként négy kontinensen is megfordult, az Egyesült Államokban Los Angelesben élt.
„Alapvetően rockzenét játszunk, amiért én mégis erősen műfajfúziós szerzeményeknek titulálnám dalainkat, az a zenekari tagok sokszínűsége. A világ más-más tájairól jöttünk, mindannyiunk hozott magával valami sajátot, hátteret és a legkevésbé szokványos történeteket. A Durgas stílusában fellelhető afrikai népzenei elemek egyértelműen visszavezethetők az Afrikában, Tanzániában, Malin és Szenegálban töltött gyermekéveimre. Olyan amerikai rockzenét játszunk, amelyben pszichedelikus, reggae-s és folkos elemek egyaránt felfedezhetők” – fogalmazott Christopher Simmersbach.
A Durgas az elmúlt évek során több kontinensen, rengeteg országban felbukkant Svédországtól Hawaii-ig, és Budapest is régóta állandó állomáshelye. „Kezdetben persze Amerikában játszottunk, de utazó természetünkből eredően egy idő után úgy éreztük, itt az ideje más helyeket is felkeresni. Először véletlenül kerültünk Magyarországra, még az első európai utunk során, 1993-ban valaki megadott nekünk egy telefonszámot a Tilos az Á-ba, ezt Palotai Zsolt szervezte. Repülőre szálltunk, konkrét tervünk nem volt, teljes mértékben a szerencsére bíztuk magunkat. Zsoltot már a Nyugati pályaudvarról, teljes menetfelszerelésben hívtuk fel, és megkérdeztük tőle, játszhatunk-e aznap este az Á-ban. Egyszerűen zseniális koncert volt” – idézte fel a zenész.
A Durgas az elmúlt években többször is fellépett a budapesti Trafóban, a Gödör Klubban, az A38 hajón, a Corvintetőn, tavaly Békéscsabán és az Ördögkatlan Fesztiválon is. „Mondhatjuk úgy, hogy európai ténykedésünk kiindulópontja Budapest. A zenekar tagjai a világ különböző részein élnek, amikor turnézni indulunk Európában, először mindenki ide érkezik. Itt próbáljuk el a műsort, innen indulunk útnak, és ide is érkezünk vissza a turné végén. A város remek, a magyar közönség páratlanul odaadó és aktív, szeretünk itt lenni” – fogalmazott Simmersbach. A Durgas április elején indul egy hónapos európai koncertkörútjára, ennek első állomása lesz a Gozsdu Manó Klub április 5-én. Az előzenekar a budapesti Fat Cat lesz.

Hajmeresztő szökési terv Esztergomban