Kilenc szimfonikus zenekar közül három viszi el az összeg nagy részét. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) kulturális államtitkársága pénzosztásának legnagyobb nyertese a Budapesti Fesztiválzenekar: 500 millió forint támogatást kap.
Január elején a Fővárosi Közgyűlés egy előterjesztés nyomán megszüntette volna a zenekar támogatását, a Fővárosi Önkormányzat nehéz anyagi helyzetére hivatkozva. A Fesztiválzenekar már tavaly csökkentett fővárosi támogatást, 395 millió forintot kapott, amely 75 millióval volt kevesebb, mint 2010-ben. A zenekar állami támogatása tavaly és idén (eddig) 450 millió forint volt, Fischer Iván karmester együttese ehhez kapott még 100 millió forintot 2010-ben a miniszteri keretből. A mostani rendkívüli támogatás mértéke félmilliárd forint.
Fischer Iván január elején nyílt levélben tiltakozott a főpolgármesternél, Tarlós Istvánnál a fővárosi támogatás megvonásának terve ellen. Az már nem kapott akkora médiavisszhangot, hogy az ominózus fővárosi közgyűlési ülés elmaradt, azóta sem biztos, hogy a főváros kénytelen-e ilyen drasztikus módon megvonni támogatását a zenekartól.
Keller András együttese, a Concerto Budapest is megmenekült: 480 millió forint támogatást kap a szaktárcától − tartozásállománya rendezésére 180 millió, működéséhez pedig 300 millió forintot. Magyarország második legrégebbi szimfonikus együttese a megszűnés szélén állt: korábbi támogatója, a Magyar Telekom fokozatosan, több mint négy év alatt csökkentette a zenekar támogatását a nullára. (A Telekom korábban több mint ötmilliárdot költött a magyar kultúrára, szponzorációs gyakorlatának megváltoztatásában közrejátszhatott a gazdasági válság is.) A magyar és egyetemes zeneművészet nemzeti intézménye, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar 300 millió forintot kap.
A maradék 100 millió forintot hat további együttes között osztotta szét a Nefmi: a Duna Szimfonikus Zenekar 10 millió, a Budafoki Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekar 15 millió, az Óbudai Danubia Zenekar 15 millió, a MÁV Szimfonikusok 20 millió, a Zuglói Filharmónia Szent István Király Zenekara 30 millió, a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara 10 millió forintot kap.
A magyar komolyzenei világ egyelőre fellélegezhet, ám többen annak is hangot adtak: remélhetőleg ez az elosztás nem a zenekarok valamiféle művészi rangsorolása akar lenni a kulturális államtitkárság részéről. Utóbbi egyelőre nem indokolta, miként állapította meg, hogy mekkora támogatásra van szükségük az egyes zenekaroknak.