Három nő és rengeteg vodka

Bemutatták a Ljudmila Ulickaja novellája alapján készült Rövid című darabot a Thália Színházban: három teljesen különböző női sors keveredik egy kis humorral – és jó adag vodkával.

Kuslits Szonja
2012. 03. 17. 6:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Rövid című darab egy titkok, hazugságok, szerelem és alkohol áztatta éjszaka története, a Thália Színház, a Füge Produkció és a Jászai Mari Színház közös előadása. Három, életútjában és habitusában is végtelenül különböző nő barátsága, férfiakhoz való viszonya, útkeresése és csalódottsága bontakozik ki az Új Stúdió parányi színpadán. A gyászoló Vera szerepében Györgyi Annát láthatjuk, Emmát, a szomorú szeretőt Bartsch Kata, Margót, az elvált családanyát pedig Horváth Erika játssza.



Ez a három ízig-vérig orosz nő egy New York-i lakásban beszélget egymással megfeneklett életük eseményeiről. A darab végig megőrzi fanyar humorát, miközben a szereplőkről lassan-lassan lehullnak az álarcok. A központi téma végig a nő és férfi kapcsolata, a feltétlen, végtelen szeretet, amely gyakran keserűséghez és gyűlölethez vezet.

„Anyukámtól kaptam egy novelláskötetet, abban olvastam először Ulickaja Az orosz falvak asszonyai című művét, és azonnal tudtam, hogy ezt meg kell csinálni” – emlékezett vissza a kezdetekre Hidvégi Nóra, a darab rendezője. Szerinte a végső cél, hogy a nézők az előadás után kicsit gondolkodjanak férfi és nő viszonyáról, szeretetről, és arról, hogy ki mit és mennyit ad bele egy párkapcsolatba.

Györgyi Anna színésznő a darabról és saját szerepéről


– Mik voltak az első benyomásai a darabról?

– Ulickajának kicsit őrült a világa, és ez nagyon érdekes a színpadon. Már az első olvasás után nagyon tetszett, a szövegkönyvet Garai Judit, egy fiatal dramaturg készítette Az orosz falvak asszonyai című novellából. Engem az fogott meg igazán, hogy az egész olyan plasztikus. Itt van három nő három különböző sorssal, a férfiakhoz fűződő viszonyuk is teljesen más. A darab végül is összjáték, nagyon sok múlik azon, hogy mi hárman hogyan játszunk együtt.


– Elég szélsőségesek az érzelmek a darabban, Vera az egyik pillanatban énekel, örül, majd tombol, üvölt, sír. Színészileg ez hálás szerep, vagy inkább nehézség?

– Úgy gondolom, hogy mindig hálásabb olyan embert játszani, akinek van valami problémája, vannak titkai. Vera özvegyasszony, akinek másfél éve halt meg a férje, egy katonaember, akihez nagyon fiatalon ment hozzá. Mégsem csak a gyásztól szenved. Az élete sem volt mindig boldog, és saját magával szemben sem őszinte igazán. Én egyáltalán nem vagyok ilyen, de érdekes szerep.

– Hol láthatja még Önt a közönség?

– Jelenleg játszom a Pinceszínházban, a Pesti Magyar Színházban, a Tháliában, és hamarosan utazom Miskolcra is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.