Nyilván a szakma vonul ki elsősorban és kötelezően az idei tavasz legfontosabb dizájn-seregszemléjére, de a vasárnapig tartó Lakástrend kiállítás és a mellé szervezett Budapest Essential Looks programsorozat messze nem csak nekik szól. Az elmúlt években több mint tízezer, a dizájn, a divat, a lakáskultúra és a társművészetek iránt érdeklődő látogatott ki egy-egy rendezvényre, így a Lakástrend kiállítás az egyik legnagyobb hazai dizájnrendezvénnyé nőtte ki magát.
Hosszan lehetne panaszkodni, mennyire rájár a rúd a magyar dizájnerekre is, akik alól az utóbbi években lassan teljesen kikopott az ipar (aztán jött a gazdasági válság kegyelemdöfésnek), a dizájnerek maguk és az esemény szervezői mégsem ezt teszik. Arra vállalkoznak inkább, hogy egy csokorba gyűjtik, és egy közös fórumon – a teljesség igénye nélkül – legalább egy hétvégére felmutatják, milyen eredmények születnek a tervezők műhelyeiben a mostoha körülmények dacára is.
Mert a munkák születnek, a magyar tervezők külföldön is egyre ismertebbek: tavaly a 100% Design kiállításon, Londonban például a Lakástrenden is külön egységként szereplő madeinhungary tárlat tervezői képviselték Magyarországot.
A madeinhungary olyan tervezőket és iparművészeket szervez egységbe, akiknek egyébként nehezen jut lehetőségük egyéni kiállításon bemutatkozni, és többnyire gyártójuk sincsen. Az idei válogatásba 34 magyar és 7 más, a visegrádi országokból származó dizájner került be. Ha a nagyobb márkák luxustermékei elérhetetlenek is, az egyéni tervezők ötleteiért megéri körbejárni a Millenáris „B” csarnokát.
A Budapest Essential Looks a divatszakma alapneveit vonultatja fel: a három nap alatt bemutatja egy-egy kollekcióját többek között a Kepp Showroom, Tomcsányi Dóra, a Nubu, az Artista, az Art’z Modell és Léber Barbara is.
Külön vitrinsort kaptak Az év ékszere pályázat legjobbjai a kiállítási tér emeletén. A klasszikus ékszeralapanyagokon kívül újrahasznosított anyagokból, betonból, papírból, műanyagból, textilből is készültek ékszerek a PannonArts Galéria idei pályázatára. Végül ötvenöt alkotó több mint száz munkájából választotta ki a zsűri az év ékszerét, Vékony Fanni Keresztszemes című munkáját.
A kísérő programokon szó esik majd az színtrendekről, az ökodizájnról, kertépítészeti trendekről. A teljes program itt böngészhető.