Az úttörőnek számító BMW Tate Live: Performance Room elnevezésű kezdeményezés révén a felhasználók élőben élvezhetik a különböző művészeti előadásokat a világ bármely pontjáról. A performanszok végén személyesen tehetnek fel kérdéseket az előadóknak illetve a kurátoroknak, egyedülálló bepillantást nyerve ezáltal az alkotói folyamatba. A közösségi oldalak révén pedig az internetes közönség tagjai egymással is kapcsolatba léphetnek. Az előadásokat archiválni fogják és elérhetőek lesznek az interneten.
„Nem csupán a galéria programjai és gyűjteménye válik egyre nemzetközibbé, hanem a közönségünk is, ezért muszáj olyan új csatornákat találnunk, amelyek révén világszerte el tudjuk juttatni a »kínálatunkat« – hangsúlyozta Chris Dercon, az intézmény igazgatója. – A technológiai fejlettség jelentősen megváltoztatta az emberek művészethez való viszonyát. A közönség ma már sokkal több interakciót, és személyes részvételt vár el.„ A BMW Tate Live pontosan ezt az igényt hivatott kielégíteni – emelte ki az igazgató.
Az utóbbi időkben számtalan múzeum és művészeti galéria nyitotta meg a kapuit a digitális világ felé. Az intézmények elérhetővé teszik a katalógusaikat a felhasználók számára, a valóság virtuális kibővítését lehetővé tevő okostelefon-alkalmazásokkal rukkolnak elő, a fiatalabb nemzedék tagjait pedig a Facebookhoz és a Twitterhez hasonló közösségi oldalakon keresztül igyekeznek megszólítani.
A galéria sorozatának első programjaként a francia táncos-koreográfus Jérome Bel előadását nézhetik meg a felhasználók helyi idő szerint csütörtök este nyolc órától. A koreográfia és a populáris kultúra, valamint a táncos és a közönség kapcsolatát elemző előadás a humor eszközével igyekszik szakítani a hagyományos színházi „felállással”.
Április 26-án az argentin származású Pablo Bronstein fogja elvarázsolni az internetes közönséget az építészeti dizájnnal, rajzzal és táncosokkal fűszerezett trompe-l’oeil performanszával. Május 31-én az amerikai művész és író, Emily Roysdon performansszal egybekötött installációját nézhetik meg a felhasználók.
Június 28-án a kollektív, illetve részvételi alapú művészeti projektjeiről ismert Harrell Fletcherre szegeződik majd a világ szeme, aki ezúttal helyi amatőr előadókkal fog együttműködni. Kora július, vagy szeptember közepén pedig a tér, a mozgás és a rituálé fogalmai kerülnek górcső alá Joan Jones performanszában.

Így teszik tönkre az egészséged az álmatlan éjszakák – 5 tuti módszer a pihentető alvásért