A természetben található, víz formálta kövekben az ember sokszor maga is szobrokat, vízi lényeket lát, képzeletvilágában talált kincsek, kalandok, történetek jelennek meg – mesélte a kiállítás ötletének megszületését Pistyur Imre.
A különleges tárlat kőszobrai kiléptek saját megszokott környezetükből és újfajta jelentéssel gazdagodtak. A medence alján elhelyezett lekerekített, zárt formák, archaizáló alkotások a víz optikájának köszönhetően visszarepítik a nézőt a gyerekkor olykor vidám, olykor félelmetes fantáziavilágába, „ahol mesebeli harcosok, démonok, kőmadarak, mítoszok és legendák különös lényei elevenednek meg” – mondta el az alkotó.
A művész felhívta a figyelmet arra, hogy a szobrok anyaga sem megszokott. A súlyos andezitet főként útépítésekhez, vasutakhoz, burkolatokhoz használják a keménysége miatt, ugyanakkor ebből készültek az utak menték álló kőszentek is, mert ez az anyag nagyon ellenálló. „A szobraim finomra csiszolt felszínét pedig akár a víz is koptathatta volna” – fűzte hozzá Pistyur Imre.
A két és fél méter mély medence közepén nyolcas alakban felállított 25 mű átlagos magassága 30-50 centiméter, súlyuk 25 és 50 kilogramm között van, stabilitásukat ennek és a széles talapzatnak köszönhetik – magyarázta az alkotó. Nemcsak a vízben, hanem a 33-as medence partján is felbukkannak a különös teremtmények, a látogatókat kilenc szobor fogadja a víz fölötti világban.A kiállítás március végéig tekinthető meg a szentendrei V 8 uszodában, ahol a vállalkozó kedvű látogatók akár le is merülhetnek a medencébe, hogy testközelből is megszemlélhessék a szobrokat.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben