Március 9-től három hónapon át a Budapest Tánciskola táncosai és koreográfusai ellepik a fővárost. A Ssszevassz! Tavassz! egy különleges flashmob programsorozat: Budapest harminc pontján, piacokon, színházakban, plázákban, köztereken – a Trafótól, a MU Színházon át, a Hősök terétől, az Oktogonon és a Ráday utcáig – ad hoc módon táncelőadásokba ütközhet a járókelő. Néhol rögzített mozgásanyagok szabad struktúrákban, másutt improvizált mozgásanyagok kötött struktúrákban – ezek jellemzik a táncanyagot. A produkciókat egy motívum fogja össze: kapcsolat egymással és a közönséggel.
Március 9-én és 10-én a MU Színházban az ÚjTáncok/11 című produkcióval nyílik meg a rendezvény. Angelus Iván, Drávucz Petra, Szűcs Dóra Ida, valamint Horváth Nóra és Petrovics Sándor koreográfiáit fiatal táncosok adják elő, a zenei aláfestésért Ágoston Béla, Mizsei Zoltán, Szarvas Dávid, Gaya Haratyunan, Molnár Emese és Tóth Evelin felel.
Áprilistól májusig a volt drogfüggők által alapított Megálló Csoport Alapítvány és a Budapest Tánciskola közös kontakttánc kurzust tart a terápiában részt vevőknek és a táncosoknak. Május 31-én a Trafóban rendeznek szakemberek, koreográfusok, táncosok, intézményvezetők részvételével beszélgetést arról, hogy milyen lehetőségek vannak most a fiatal koreográfusok támogatására. A programsorozatot az ÁTKELŐ utcai össztánc zárja június 12-én az Andrássy út–Liszt Ferenc tér közötti gyalogosátkelőnél. A programban részt vevő művészek sora folyamatosan bővül, így érdemes figyelni, hol és mikor várhatók tánc-flashmobok a városban.
A Ssszevassz! Tavassz! eseményeihez kapcsolódva a Goliwood és az Angelusz Iván vezette Katapultfilm koprodukciójában Kémhatás címmel közösségi film készül, a főszerepet Rudolf Péter vállalta. A kreatív féldokumentumfilm újszerű képrögzítési technikákkal készül: HD telefonokkal, helikoptermodelles kamerákkal dolgoznak majd profi és önkéntes „operatőrök”. A film osztott képernyős egyedi vágástechnikával ölt végleges formát: egyidejűleg több szempontból mutatja az eseményt, egyszerre láttatja a szereplő belső világát és kapcsolatát a környezetével.
A szervezők a fővárosi mellett olyan vidéki kreatív közösségeket, művészeket is keresnek, akik a saját városukban, tereiken hasonló táncos projekteket készítenének és azt rögzítenék valamilyen formában. A legjobb filmek felkerülnek a film Facebook-oldalára, majd a vágók döntenek arról, hogy bekerülnek-e a végleges verzióba.