A We Are Still at War: Stories of the 20th Century (Még mindig háborúban állunk – Történetek a 20. századból) című kiállítás jelenleg a cseh képviselőház prágai épületében vendégeskedik, ahonnan a jövő héten indul az ország különböző pontjait érintő turnéra. Ősszel a cseh fővárosban megrendezendő KomiksFest elnevezésű nemzetközi multimédiás fesztiválon fogják bemutatni.
A huszonnégy nagyméretű táblát beborító fekete-fehér és színes ábrákat tizenhárom cseh és szlovák rajzoló készítette. A tárlaton szereplő rajzfigurák a 20. század jelentős eseményeinek szemtanúival, elsősorban háborús veteránokkal, politikai elítéltekkel, ellenállókkal, illetve a kommunista hatalommal együttműködőkkel készített interjúk alapján készültek, amelyeket a cseh Post Bellum nevű egyesület történészei és újságírói rögzítettek 2000 és 2011 között.
A személyes történetek, fényképek, beszámolók és naplók végül egy hatalmas gyűjteményben kaptak helyet, bepillantást engedve a második világháború és a Csehszlovákiában 1948–1989 között hatalmon lévő kommunista rezsim idejébe. „Az ilyen eseményekre való emlékeztetés fontosabb, mint hinnénk – húzta alá Karel Schwarzenberg cseh külügyminiszter a kiállítás megnyitóján. – A fiatalok ma már egyszerűen el sem tudják képzelni, hogy milyen volt a közhangulat az 1940-es és 1950-es években.”
A szervezők szerint a műfajból kifolyólag a tárlat főként a fiatalabb nemzedék számára lehet izgalmas.

Kiderült, kik a felelősek a csányi mászókabalesetben elhunyt kislány haláláért