Már biztos, hogy jön az érzelmes és hősies hangzású Glasvegas, az egyik legígéretesebb brit indie zenekar, a Ting Tings, az elbűvölően karakteres hangú, szexi és vagány csajok alkotta Katzenjammer, a Los Angeles-i underground hip-hop guruja, Flying Lotus, a „felemelő és imádnivaló” dalokkal érkező Fink és Anna Calvi. Elkészült továbbá az idei Sziget reklámspotja is:
Redfoo és SkyBlu: ők azok, akiket a legnagyobb partiarcoknak tartanak a világ fesztiváljain. Jelenlétük mindig garancia egy hatalmas bulira. Ők ketten üzemeltetik a LMFAO-t, amit idén nyáron a Szigeten is hallhatunk, egy nagy show kíséretében.
Érkezik a Szigetre az olasz felmenőkkel rendelkező skót Paolo Nutini, generációjának egyik legtehetségesebb énekese, gitárosa és dalszerzője, többszörös platinalemezes folk-blues énekes is.
Jön továbbá a londoni The xx Anglia egyik legfelkapottabb zenekara: az elmúlt időszak legfigyelemreméltóbb brit alternatív zenei teljesítményét vitték véghez három évvel ezelőtt megjelent bemutatkozó albumukkal, amit a Brit Hanglemezgyártók Szövetsége Mercury-díjjal jutalmazott.
Ha a Libertines volt a zajos, ösztönös, koszos és ellenállhatatlan brit pop új korszakának kezdete, az Arctic Monkeys a folytatás, akkor a Glasvegas ennek a dekádnak a lezárása, egyben egy új korszak kezdete – írták az először Angliában átütő sikert arató, aztán az Egyesült Államokat is meghódító Glasvegasról, akik most a Szigetet jönnek bevenni. Ivor Novello-díjas bemutatkozó albumuk után most februárban jelent meg régóta várt második nagylemezük, a tíz vadonatúj számot tartalmazó Sounds of Nowhereville. Rajtuk kívül érkezik még a lendületes gumi-gitárpoppal alternatív körökön túl is hódító The Ting Tings is.
Négy karakteres hangú, szexi és vagány csaj alkotja a Katzenjammer formációt, amely a norvég fővárosból, Oslóból indulva lett az európai kultklubbok, a fehérgalléros rockrajongók kedvenc zenekara. A Flying Lotus pedig a Los Angeles-i underground hip-hop guruja, az egyik legfrissebb és legdivatosabb, kísérleti elektronikában utazó előadó. Legnagyobb szakmai és közönségsikereit két évvel ezelőtt aratta a Cosmogrammával, melyet a Gilles Peterson Worldwide Awards-on, valamint az Independent Music Awards-on az év legjobbjának választottak, de szerepelt a Pitchfork 2010 legfontosabb albumait összegző listáján is. A sokoldalú művész 2011 januárjában ismét nyert az Independent Music Awards-on, ezúttal MmmHmm című számának klipjével.
Finket, azaz Fin Greenall brit énekest, gitárost és dalszerzőt kreatív dalszövegírói tehetsége, igényes-romantikus és elgondolkodtató számai, valamint megfoghatatlan előadói karizmája emeli ki Anglia kóborló magányos hőseinek sorából. Eddigi pályafutásának bő tíz éve alatt öt nagylemeze készült el, közülük a legfrissebb a tavaly nyáron megjelent Perfect Darkness: ez az album a Guardian kritikusa szerint annyira felemelő és imádnivaló, hogy sosem akarjuk, hogy vége legyen. Először Magyarországon a Sziget közönsége hallgathatja meg élőben.
Szintén az idei Szigetre tart a dalszerző és gitáros Anna Calvi. Saját néven megjelent bemutatkozó albumát 2011-ben Mercury-díjra jelölték, 2012-ben a legjobb feltörekvő zenésznek vagy zenekarnak járó BRIT zenei díjért versengett. A most harminc éves Calvi első nagylemezével világossá tette, hogy a jövő nagy ígéretei közé tartozik, sokak egybehangzó véleménye szerint Patti Smith óta ő a legnagyobb szám a könnyűzenében.

Mutatjuk, hogy milyen érettségi feladatokat kaptak a diákok történelemből