A díjat tizenkét évvel ezelőtt alapította a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete (MKKE), odaítélésében minden esetben szakmai szempontok döntenek.
Az Év kiadója idén a Kossuth Kiadó lett, a második helyezést a Magvető Kiadó nyerte el, míg a harmadik az Agave Könyvek Kft. lett. A döntésnél az innovativitás, a kereskedőkkel való kapcsolattartás, a kötetek tartalmi, esztétikai megjelenése volt a meghatározó tényező. A könyvesboltok esetében fontos szempont volt az áruválaszték összetétele, a partnerek, vásárlók kiszolgálásának színvonala, az alkalmazottak felkészültsége, de a bolt rendezvényeinek szakmai színvonalát, sikerét is figyelembe vették a döntésnél.
Az Év fővárosi könyvesboltja a Libri Allee könyváruház lett. A második helyen az Írók Boltja, a harmadikon pedig az Alexandra Párizsi nagyáruház végzett. A Év vidéki könyvesboltja a soproni Cédrus könyvesbolt lett, a másik két dobogós helyen az esztergomi Babits Mihály Könyvesbolt és a váci Líra Könyvesház végzett.
A könyvfesztivál zárónapján adták át a II. kerületi önkormányzat által alapított Budai-díjakat is. Az elismeréssel, amelyekről a Móricz Zsigmond Gimnázium szaktanáraiból álló grémium dönt, az oktatásban hasznosítható, könyvkiadói teljesítményeket díjazzák. A Budai-díj oktatást-nevelést legjobban segítő könyv kategóriáját a Duna International Kiadó Magyar királynék és nagyasszonyok című sorozata nyerte el, az oktatást-nevelést leginkább segítő társasjáték kategóriában a zsűri a Helikon Kiadó Ki kicsoda? bibliaismereti társasjátékát ítélte a legjobbnak.
Az Év hangoskönyve díjat a közönségszavazás alapján idén Weöres Sándor: A teljesség felé című verseskötete (Kossuth-Mojzer Kiadó) nyerte Rátóti Zoltán tolmácsolásában. Szintén a közönség döntött az első alkalommal átadott Év hangja díjról, melyet Mácsai Pálnak ítéltek oda.