Múzeumban a klímaváltozás

Portréfotók, videointerjúk és poszterek hívják fel a figyelmet a klímaváltozás veszélyeire a budapesti Néprajzi Múzeumban kedden nyíló kiállításon.

Grund
2012. 04. 16. 11:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A június 24-ig látogatható Jégszakadás – a klímaváltozások hatásai Grönlandon című tárlat a klímaváltozást úgy mutatja be, ahogy azt Ilulissat lakói megélik. A település Grönland nyugati partjának középső részén fekszik, az Északi-sarkkörtől 200 kilométerre északra. (Az azonos nevű jégfjord 2004 óta az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete, az UNESCO világörökségi listáján szerepel.)

Jorgen Chemnitz író és fotográfus portréfotóit a Geological Survey of Denmark and Greenland dán kutatóintézet által készített poszterek kísérik, amelyek a jéggleccser olvadását és a tengerszint emelkedésével bekövetkező problémákat ábrázolják. A videointerjúkban helybeliek – mások között halászati, vadászati és turisztikai szakember, rendőr, ápolónő, állatorvos, polgármester, pilóta és kikötőfelügyelő – mondják el személyes tapasztalataikat.

A Dán Kulturális Intézet szervezésében megvalósuló kiállítás célja, hogy tudatosítsa a klímaváltozás veszélyeit. Az emberek többségének a klímaváltozás távoli, nehezen megfogható dolgot jelent, Grönland északi vidékén azonban napi realitás. Az Északi-sarkon az átlaghőmérséklet az elmúlt évtizedekben kétszer olyan gyorsan emelkedett, mint a világ többi részén. A klímaváltozás várhatóan felgyorsul a következő évtizedekben, ami alapvető környezeti, társadalmi és gazdasági változásokkal fog járni Grönlandon.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.