Délelőtt koszorúzást tartanak Zenthe Ferenc szobránál, ahol Székyné Sztrémi Melinda polgármester mond beszédet, majd családi programok várják az érdeklődőket az egész napos rendezvényen.
Az erdészháznál szabadtéri színpadot is felállítanak, ahol színházi jeleneteket, művészeti bemutatókat nézhet meg a közönség. A nap különlegessége lesz a Versbüfé. Ennek keretében a résztvevők étlapról választhatnak verseket, melyeket helyi művészek adnak elő. Zenthe Ferenc filmjeiből is vetítenek, lesz sütés-főzés, zene és tánc, és egy beszélgetésen a Madách Színház művészei is megemlékeznek a 2006-ban elhunyt színészről. A délutáni emlékfutást két kilométeres pályán, 28 kategóriában rendezik meg. A nap főrendezője a Salgótarjáni Közművelődési Nonprofit Kft.
Az 1920-ban született színművész emlékére 2007-ben alakítottak ki emlékparkot a salgóbányai erdészháznál, majd 2008-ban ott avatták fel Magyarország első Zenthe-szobrát.
Zenthe Ferenc hetvennél több filmben és tévéjátékban szerepelt, egyik leghíresebb szerepe a Magyar Televízió 1962-ben forgatott nagy sikerű sorozatában, A Tenkes kapitányában volt. Nagy sikert aratott a Magyar Rádió Szabó család című folytatásos családregényében, valamint a Magyar Televízió Szomszédok című sorozatában. 1946-tól Kaposváron, Győrben, Pesterzsébeten játszott, majd 1949-ben a debreceni Csokonai Színház tagja lett, közben vendégként lépett fel a fővárosban. 1952-től a Madách Színház tagja volt.
Zenthe Ferencet 1954-ben és 1968-ban Jászai Mari-díjjal tüntették ki, 1975-ben megkapta az érdemes művészi címet. A filmkritikusok díjával jutalmazták 1984-ben, kiváló művész lett 1989-ben, Erzsébet-díjas 1992-ben. A Kossuth-díjjal 1997-ben tüntették ki, szülővárosa, Salgótarján 2003-ban díszpolgárrá választotta. A nemzet színészévé 2005-ben választották meg. Ugyanebben az évben Magyar Örökség-díjjal tüntették ki sokoldalú emberábrázolásáért.

Hiába titkolták, kiderült Gyurcsány Ferenc döntésének oka