A Mai Manó Ház két éve indította el azt a kiállítássorozatot, amely a vidéki múzeumok fotógyűjteményét mutatja be a fővárosi közönségnek.
Korniss Péter fotóművész a csütörtöki megnyitón szólt arról, hogy külföldön gyakran keresik a magyarázatot arra, hogyan származhatott Magyarországról ennyi világhírű fotográfus. Korniss szerint a Mai Manó Ház kiállítása bizonyítja, hogy az országban a kezdetektől magas szinten élt a fotókultúra.
Csizek Gabriella és Kincses Károly kurátorok a tárlatra nyolc vidéki múzeum – a szigetbecsei André Kertész Fotómúzeum és Emlékház, a nyírbátori Báthori Múzeum, a debreceni Déri Múzeum, a pécsi Janus Pannonius Múzeum, a nyíregyházi Jósa András Múzeum, a kecskeméti Magyar Fotográfiai Múzeum, a szegedi Móra Ferenc Múzeum és a székesfehérvári Szent István Király Múzeum – gyűjteményéből válogattak.
A Ritkán látott képek – Utazás a vidéki múzeumok fotókincsei között című tárlaton ötvennégy ismert és számtalan ismeretlen alkotó munkáival találkozhat a közönség, olyan művészek fotóival, mint André Kertész, Moholy-Nagy László, Brassai, Martin Munkácsi, Klösz György, Angelo, Pécsi József, Kálmán Kata vagy Vadas Ernő. A kiválasztott 204 felvétel egy része vintázs kópia, de volt, ahol a kurátorok digitális nagyításokat is alkalmaztak.
A képek között találni többek között ferrotípiát, pigmentnyomatot, albumint, zselatinos ezüst és polaroid transzfer technikát is.
A kiállításon látható fotográfiák közül a legrégibb az 1864-ben készült, Nevelőintézet című kép, egy ismeretlen alkotó munkája. A legfrissebb alkotás Soltész István Kapcsolataim a külvilággal I. 1994/2010 című fotója.