Az Erdélyi Szabolcs és Bognár András által vezetett Hybrid Art Managment még 2010-ben hívta életre az Art Moments rendezvénysorozatot, hogy segítsenek a fiatal művészeknek megtalálni a közönségüket és saját helyüket a szakmában. Akkor az interaktív képzőművészeti projekt kizárólag a képzőművészeti szférára koncentrált: festők, grafikusok, szobrászok, fotográfusok munkáit gyűjtötték egybe. Az elmúlt években össze is állítottak egy saját gyűjteményt: a Spicy Collectiont bemutatták már a londoni Chelsea Libraryben és a müncheni Stroke Art Fairen is.
A kezdetekben a hétköznapi élettereknek – kocsmákat, éttermeket, könyvesboltokat, bankfiókokat – adtak új funkciót, értelmet a kiállításokkal. Erdélyi Szabolcs szerint ez a tematika már túlnőtt a fesztiválon, az Art Momentsnek új célt kellett találni. Mivel a Hybridart Design Shop & Cafe helyett kapott az Erzsébet téri Design Terminálban, így adott volt, hogy az idei fesztivált egy központi helyen rendezzék meg. Az Art Moments tematikáján is változtattak ugyan, de a fókuszban még mindig a képzőművészeti, médiaművészeti programok vannak, de ehhez kapcsolódóan jóval hangsúlyosabban jelennek meg a társművészetek.
A fesztivál nyitónapján, csütörtök este az Akvárium Klubban a Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület (FKSE) művészeinek anyagából nyílik csoportos. A Sejt című tárlat alkotói között van többek között Szemző Zsófi, Király Gábor, Borsos Lőrinc, Radics Márk és Ember Zsófi. Újdonság, hogy a pályakezdő művészek kiállításon látható képeit meg lehet venni.
Péntektől látogatható a Benetton cég által alapított COLORS magazin borítóiból rendezett kiállítással a Design Terminálban. A kiállítással az 1999-ben elhunyt magyar származású grafikus, Tibor Kálmán életműve előtt is tisztelegnek. Tibor Kálmán a lap alapításától, 1991-től öt éven át felelt a COLORS vizuális világáért. A magyar tervező, akit tavaly posztumusz Moholy-Nagy díjjal tüntettek ki, radikálisan átalakította a grafikai művészetet. Kálmán szerint „ha az ember olyat alkot, aminek nincs jelentése, akkor semmi értelme nem volt az egész munkának”. Kálmán kemény hangot ütött meg: felszólalt a háborús bűncselekményekkel, a környezetvédelmi problémákkal szemben, vagy épp kiállít az AIDS-betegek mellett. A mostani kiállításon látható lesz a Tibor Kálmán tervezte tizenhárom címlap is, de a közel száz plakát bemutatja a COLORS magazin eddigi életútját is.
Az egy hét alatt kiállítás nyílik még a Magyar Képzőművészeti Egyetem intermédia szakos diákjainak a munkáiból, lesz élő festés a hazai street art művészek részvételével, fiatal dizájnerek munkáiból különleges dizájnvásárt rendeznek, ezen a napon ötezer forintnál semmi nem lesz drágább. Lesz slam poetry-est is a legszabadabb költői műfaj vezéregyéniségeivel, a Grecsó testvérek pedig családról, hagyományról, sorsról beszélnek majd az irodalom és a tánc segítségével. A hétvégi napokon különböző művészeti workshopokat rendeznek az Akvárium Klub és a Design Terminál közötti tereken a Medence csoport, képző-, és iparművészek vezetésével.
Az idei Art Momentsen a kezdő filmesek is lehetőséget kaptak a bemutatkozásra: levetítik többek között a Kodály Method-os fiúk videomontázsát, Szimler Bálint Itt vagyok című rövidfilmjét, Kárpáti György Mór Erdőjét is. Mellettük a már befutott rendezők és a mesterek sem maradnak el: látható lesz Gothár Péter, Kocsis Ágnes, Török Ferenc és Hajdú Szabolcs egy-egy alkotása is.
Újításnak számít az is, hogy Budapest után több vidéki városban is megrendezik az Art Momentset valamilyen formában. A nyár folyamán a rendezvény ellátogat Debrecenbe, Veszprémbe, Pécsre, Tokajba és Balatonfüredre.
Addig is itt az Art Moments kedvcsináló videója: