A lap a vagyonos befektető környezetéből több embert is megszólaltatott, így erősítve meg, hogy valóban Black birtokába került a világhírű festmény. A május 2-i New York-i licit óta csak találgatások voltak arról, hogy ki vette meg Munch remekművét, amelynek három „testvérét” múzeumokban őrzik.
A 61 éves pénzember ismert művészetpártoló, tagja a New York-i Modern Művészetek Múzeuma (MoMA) tanácsának, és tekintélyes gyűjteménye van klasszikus és impresszionista mesterek műveiből. A rangos kollekció értékét 750 millió dollárra taksálják.
A Sikoly utolsó, még magánkézen lévő példányának árverését lélegzetvisszafojtva várta a műkincspiac. A Sotheby's az aukciót megelőzően úgy nyilatkozott, hogy a festmény „egyike annak a kevés alkotásnak, amely átível a művészettörténet felett, és amely világszerte jelentős”. Az árverés felelős igazgatója, Simon Show egyenesen a Mona Lisa mögött említette Munch festményét ebben a sorban.
A Sikolyért folytatott licit alig 12 perc múltán már 117 millió dollárra szökött, a végső ár a jutalékkal együtt 119,9 millió dollár lett. A korábbi árverési világrekordot 106,5 millióval egy Picasso-festmény tartotta 2010-ből.
Árverésen kívül, magántranzakció keretében kelt már el a hírek szerint 250 millió dollárért is műalkotás, Cézanne egy festményét a katari uralkodócsalád vásárolta meg ennyiért.