Aschert Tamást méltatja a The New York Times

Elismerő, a lap művészeti szekciójának címoldalán elindított, terjedelmes kritikában méltatta hétfőn a Sydney Theatre Company világhírű színészei által a New York-i Lincoln Centerben előadott, Ascher Tamás rendezte Ványa bácsit a The New York Times.

TK
2012. 07. 24. 5:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szerző, Ben Brantley, aki a Csehov-darab tavalyi, a washingtoni Kennedy Centerben történő bemutatását is felmagasztalta, a színház teljesítményét ezúttal „ragyogónak”, Ascher produkcióját pedig „szívet sebzőnek” nevezte.

„Ascher, egy magyar rendező, aki korábban ritkán dolgozott angol nyelven, a legmélyebben fizikai és fizikailag a legmélyebb interpretációját adja ennek az 1897-es darabnak, amelynek Csehov a lefegyverző 'jelenetek a vidéki életből' alcímet adta” – fogalmazott a kritikus.

Brantley szerint „Ascher megoldja az örök csehovi rejtélyt, amely gyakran térdre kényszeríti az erős rendezőket”. A szerző felteszi a kérdést, hogy vajon e „reményre szomjazó életek sivár portréi” tragédiában, avagy komédiában állnak-e össze, majd ezt így válaszolja meg: „Ascher verziója azt mondja, meggyőzőbben és szervesebben, mint bármely általam ismert produkció, hogy a válasz: mindkettővé. Az élet egy tragédia, mert annyira komikus.”

A darabot a Sydney Theatre Company New Yorkban is a bevált sikerreceptnek megfelelően, változatlan szereposztásban játssza, olyan világsztárokkal, mint az Oscar-díjas Cate Blanchett, Richard Roxburgh és Hugo Weaving. A New York-i „ausztrál” Ványa bácsi dramaturgja Lengyel Anna, díszlettervezője Khell Zsolt, jelmeztervezője pedig Szakács Györgyi.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.