A nehézséget azonban nemcsak az jelenti, hogy megfelelő színészt találjanak, hanem az is, hogy a történet egyelőre nyitott – jegyezte meg a filmtervekről a The Wall Street Journal című amerikai lap.
A nemi erőszakkal vádolt Assange több mint egy éve harcol az ellen, hogy Nagy-Britannia kiadja Svédországnak. Attól tart ugyanis, hogy a svédek aztán kiszolgáltatják őt az Amerikai Egyesült Államoknak, ahol a bizalmas WikiLeaks-iratok megszellőztetése miatt halálbüntetés fenyegetheti. Az ausztrál újságíró, kiadó és programozó néhány hete Ecuador londoni nagykövetségén keresett menedéket.
„Egy film nehéz vállalkozásnak bizonyulhat, mert még sok mindent meg kellene írni a történetről” – vélekedett Holly Bario, a Dreamworks Filmstúdió produkciós vezetője.
Sajtóközlések szerint a Time Warner, a Universal Pictures, az Annapurna Pictures és egy berlini produkciós cég is érdeklődik a megfilmesítés iránt.
Assange egyelőre nem adta el a történetéhez fűződő jogokat, következésképpen a stúdiótervek jobbára csak a 41 éves WikiLeaks-alapítóról írt könyvekre támaszkodhatnak.