Nem lesz többé Két férfi egy eset

Több mint 30 év és 300 rész után véget ér a Két férfi egy eset című német krimisorozat.

BL
2012. 07. 27. 18:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az utolsó szavak című befejező rész forgatását a héten kezdték el a ZDF német közszolgálati televízió közleménye szerint. Josef Matula magánnyomozó utolsó kalandját 2013 elején sugározza majd a csatorna. Arról nem szól a közlemény, hogy a sorozat miként végződik és a Matulát alakító Claus Theo Gärtner is csak annyit mondott a Bild című lapnak, hogy nem szeretné, ha a karakter halálával érne véget az 1981-ben kezdődött történet.

A Frankfurtban játszódó epizódok visszatérő dramaturgiája szerint Matula egy letartóztatott ártatlanságát igyekszik bizonyítani egy ügyvéd segítségével. Matula figurája állandó, az ügyvédé a 300 rész alatt négyszer változott. A sorozatot eredetileg 12 részesre tervezték, de az első évadban 50 százalék körüli nézettségi arányt értek el, ami annak ellenére is kirobbanó sikert jelent, hogy 1981-ben még nem voltak kereskedelmi televíziók, amelyek szétaprózták volna a közönséget, ezért a folytatás mellett döntött a csatorna.

A sorozat változatlanul népszerű, a péntek esti műsorsávban vetített részeket átlagosan 5 millióan nézik meg a 82 milliós országban, a ZDF azonban frissíteni szeretne, új krimiformátumokat próbál ki a felszabaduló időben.

Claus Theo Gärtner az utóbbi több mint három évtizedben évente 10 hónapot dolgozott a Két férfi egy eset forgatásán. Az utolsó epizód végeztével hosszabb vakációra indul. A 69 éves színész azt tervezi, hogy a feleségével egy lakóautón egy év alatt végigutaznak Amerikán észak–déli irányban, Alaszkától a Tűzföldig.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.