Először kerül úgy színpadra a balett, ahogy eredetileg elképzeltem: szimfonikus zenekarral, hatalmas kórussal, tehát élő zenével és énekes szólistával: Mikisz Theodorakisz dallamait Wiedemann Bernadett énekli – mondta Keveházi Gábor. Hozzátette: a Budafoki Dohnányi Zenekar mellett a Sirtos együttes működik közre Werner Gábor vezényletével az előadásban, több mint 300 zenész és táncos dolgozik a hatásért.
Keveházi Gábor 1997-ben készítette el koreográfiáját Theodorakisz zenéjére. A regény és az Anthony Quinn főszereplésével készült filmklasszikus mondanivalóját a táncjáték is megőrizte, a koreográfus a darabon lényegében nem változtatott. – Zorbász megtanított arra, hogy szeressem az életet, és ne féljek a haláltól – fogalmazott.
Kitért arra, hogy ha új szereplő állt be az előadásba a Magyar Állami Operaházban, akkor mindig annak testére-lelkére igazította a koreográfiát. Mint mondta, most is így tett, és úgy látja, Végh Krisztina Bubulina, Popova Aleszja pedig az özvegy szerepébe tökéletesen beleérett. Az angolt Cserta József táncolja, közreműködik a Magyar Nemzeti Balett tánckara.
Keveházi Gábor nincs jelen a főpróbán, az utolsó simításokat Fajth Blanka koreográfusasszisztens végzi, mert Keveházi a rangos, 25. Várnai Nemzetközi Balettverseny Jurij Grigorovics által vezetett zsűrijében dolgozik. (A Magyar Nemzeti Balett volt igazgatója ezen a versenyen nyert 1972-ben és 1974-ben.) A július 15. óta tartó és 30-án záruló verseny döntőjében a magyar képzés jó hírét igazolva döntőbe került a jövőre diplomázó Rónai András József.

Városháza-botrány: vádat emeltek négy ember ellen, börtönt kér az ügyészség