Még az anyja szemetesét is átkutatják

Ismeretlen színészből pár év alatt világsztár lett Jeremy Renner. Most minden tekintet rá szegeződik: ő játssza az új Bourne-film főszerepét.

thy
2012. 08. 17. 12:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bombák földjén 2008 egyik meglepetésfilmje volt, aminek sikeréért nem sokan adtak volna fél centet se Hollywoodban. Kathryn Bigelow, a film rendezője négy évig küszködött azon, hogy összeálljon az iraki bombaszakértőről szóló film költségvetése. A Velencei Filmfesztiválon visszhangtalanul bemutatkozó mozi Európába először csak DVD-n jutott el. Ám fél év múltán a főszerepet játszó Renner Oscar-jelölése mindent megváltoztatott: a filmre is jóval több figyelem jutott ezt követően, Renner karrierje pedig repülőrajtot vett. Játszott a Tolvajok városában, valamint a Mission Impossible és a Bosszúállók című nagy költségvetésű produkciókban. Most pedig a Robert Ludlum író által megteremtett Bourne-univerzumban játszódó következő akciómozi főszerepében láthatják a nézők.

A lengyel lapnak adott interjúban Renner elárulta, hogy a kém és a színész szakmája között nagyon is sok a hasonlóság: a magány, a holnapot illető bizonytalanság mindkét hivatás gyakorlói számára mindennapos tapasztalat, ráadásul mindketten idegenek kezébe helyezik sorsukat. Renner azt is elmondta a szerep kapcsán, hogy Bourne karakterével az is összeköti, hogy a legtöbb kémregény szereplőjével ellentétben az ő története kifejezetten szomorúra hangolt. Azt is elárulta, hogy volt benne félelem, amiért egy ennyire ismert popkulturális ikon bőrébe kellett bújnia, valamint attól is tartott, hogy a magánélete ezután pokollá fog változni. A változás tényleg hatalmas, hiszen négy éve még szinte senki sem ismerte a nevét, és közel a negyvenhez – kibékülve a helyzettel – kellett megtapasztalnia, mivel jár az ismertség. Ám az esély az igazi sztárságra talán most érkezett el igazán. Hiszen A bombák földjén még csak az „értő közönség” körében tette ismertté a színész nevét, a Bosszúállókban pedig több első vonalbeli színésszel osztozott a figyelemben. És persze a Mission Impossible ki másról is szólt volna, mint Tom Cruise-ról. Most viszont minden tekintet rá összpontosul.

Éppen ezért – tudva, hogy a népszerűség a magánéletére is ki fog hatni – mielőtt annak idején igent mondott volna a szerepre, családja engedélyét is kikérte. De ők csak nevettek a kételyein. Az azóta eltelt idő egyébként igazolta Renner kételyeit: az utóbbi időben családja és a szűkebb környezete is kénytelen elszenvedni a bulvársajtó fokozott érdeklődését – például azt, hogy az anyja szemetesét és a haverja szennyeskosarát is megpróbálják átkutatni a botrányra kiéhezett sajtómunkások, vagy éppen azt fotózzák, ahogy a felesége a szemöldökét szedi vagy pelenkát cserél a gyereknek.

 

Ennek ellenére Renner nem bánta meg a döntését. Az erre vonatkozó kérdésre válaszolva lelkesen számolt be arról, hogy végre megtapasztalhatta, milyen is a szakma csúcsán lévő filmes szakemberekkel dolgozni, akiknek köszönhetően a forgatás a svájci órához hasonló pontossággal zajlik.

Joggal merül fel az a kérdés is, hogy mennyire vette igénybe fizikailag a szerep. Ezzel kapcsolatban a színész felidézte A bombák földjének forgatását, ami valóban nehéz volt, hiszen az iraki határhoz közel, feszült környezetben zajlott, ráadásul a bombahatástalanító tűzszerészek súlyos öltözetében kellett játszani a közel 50 fokos melegben. A Bourne-film előtt elhatározta, hogy a legtöbb kaszkadőrt igénylő jelenetet ő oldja meg, segítség nélkül. A film producereit nem villanyozta fel az ötlet, hiszen egy esetleges sérülés után a kaszkadőrt gond nélkül le lehet cserélni, ám ugyanez a főszereplő esetében már számos gondot okoz – kezdve azzal, hogy le kell egy időre állni a forgatással. Éppen ezért komoly tréninget tettek kötelezővé Renner számára, akire egyébként át is ragadt valamennyire a producerek félelme: a forgatás alatt többször is gyötörték olyan rémálmok, hogy balesetet szenved a motorbiciklivel és magával rántja filmbéli partnerét, Rachel Weiszt is. Éppen ezért azt a tanulságot is leszűrhette magának, hogy az ilyen akciójelenetek sokkal nagyobb bizalmat igényelnek az intimebb pillanatok megteremtésénél, amitől a színészek többsége szintén félni szokott.

Az új Bourne-film Magyarországon szeptember elején kerül majd a mozikba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.