Hundertwassert (1928–2000) a legtöbb ember furcsa vonalú, tarkabarka grafikákkal díszített épületeivel azonosítja, de a művész munkássága sokkal sokoldalúbb, összetettebb volt, mint azt sokan gondolják. A Brémában vasárnap nyíló kiállítás is ezt akarja bizonyítani az osztrák alkotó korai műveinek bemutatásával.
A brémai műcsarnokban összesen több mint száz festményt, grafikát, akvarellt és plakátot állítanak ki, ezeket Hundertwasser 1949 és 1970 között készítette.
Több olyan alkotás is található a kiállítás anyagában, amelyet évtizedek óta nem láthatott a nagyközönség – mondta el Christoph Grunenberg, a brémai múzeum igazgatója a tárlatról. A kevésbé ismert művek mellett azért olyanok is szerepelnek, amelyek Hundertwasser jellegzetes motívumait – a például a hagymakupolát – hordozzák magukon.
A brémai kiállítás egyik érdekessége, hogy megvalósítják Hundertwasser 1959-ben félbeszakadt és botrányt kiváltó művészeti akcióját: brémai diákok szerdán a műcsarnokban 50 órán keresztül festik a padlóra és a falakra a „végtelen vonalat”. Annak idején Hundertwasser a hamburgi művészeti főiskolán szerette volna megvalósítani a projektet, 50 órán keresztül akart festeni végtelen vonalat egy műterem padlójára és falaira. Az akcióból botrány lett, a rektor leállíttatta azt, Hundertwassert pedig elbocsátották docensi állásából.
A bemutatóval a múzeum Hundertwasser rendkívül sokoldalú munkásságára is szeretné felhívni a figyelmet, hiszen az osztrák alkotó képzőművészként, építészként és környezetvédelmi aktivistaként is jelentős személyiség volt.

Két férfit megölt egy ámokfutó Budapesten – videó