A Budapesti Music Center mintegy 2,5 milliárd forintos beruházása állami támogatás nélkül, saját forrásból és bankhitelből kezdődött el 2007-ben. Később a központ a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemmel közösen pályázott az Európai Unió 9,8 milliárd forintos támogatására. A pályázatnak a BMC-re eső része 500 millió forint volt, azonban ezt átcsoportosították a Zeneakadémia felújítására. Az addig folyamatosan épülő Budapesti Music Center beruházása így megállt.
A kormány október 11-i ülésén a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból 500 millió forintot csoportosított át a Budapesti Music Center befejezésére. Ez az összeg fedezheti a főváros IX. kerületében található épület befejezését, illetve a szükséges felszerelések és berendezések – például a belső akusztikai burkolat, színpadtechnika, fénytechnika, hangtechnika, stúdiótechnika – beszerzését.
L. Simon László kultúráért felelős államtitkárt Gőz László, a centrum igazgatója vezette körbe október 17-én délelőtt a készülő épületben. A BMC vezetője az épületbejáráson elmondta: a kormány támogatásának köszönhetően jövő márciusban megnyílhat az intézmény. A beruházás befejezése után a zenei központban 25 új munkahely is létrejön. Nemcsak különleges koncerteknek adhatnak helyet, de zenei felvételek is készülhetnek az épületben.
A kultúráért felelős államtitkár kijelentette: az ország egyik legjelentősebb kortárs kulturális beruházása valósul meg a Ferencvárosban. Részben a kormány támogatásának köszönhetően egy olyan zenei központ jön létre, ami a kortárs magyar komolyzene méltó otthona lehet. A kultúráért felelős államtitkár ígéretet tett arra, hogy a kormány nemcsak a beruházás megvalósulását, de a Budapesti Music Center jövőbeni működését is figyelemmel fogja kísérni.

Ő lett a legszebb magyar kislány – olyan szerény, hogy még az osztálytársai sem tudtak róla