Az európai uniós támogatással megvalósított Ipolyi Arnold Könyvtár és Kulturális Központ az önkormányzat által korábban vásárolt ingatlanban kapott helyet. Ebben az épületben évtizedeken keresztül egy áruház üzemelt, az 1990-es években bezárt, üresen állt. A fejlesztéshez néhány állagában megromlott családi házat is lebontottak, így épülhetett fel a kívül-belül impozáns épület. Az 1280 négyzetméter alapterületű épület felépítése nettó 516,2 millió, míg az eszközök beszerzése nettó 77 millió forintba került. A központban helyet kapott felnőtt- és gyermekkönyvtár, internetes olvasó, zene- és médiatár, a kiállító- és próbatermek mellett egy 260 férőhelyes színházterem is. Az önkormányzat a művelődési ház volt épületébe – amely korábban is Városházaként működött – költözik be.
A példaadó elődök sikeres építkezésre sarkallták a várost, a közös akaratnak, valamint az önkormányzat saját érdekei melletti kiállásának köszönhetően korszerű kulturális létesítménnyel gazdagodhatott a település – mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter az épület átadási ünnepségén. A miniszter megemlékezett az új kulturális intézmény névadójáról, Ipolyi Arnoldról, aki plébánosként tudományos munkássága mellett közéleti szerepet is vállalt. Mint felidézte, Ipolyi abban a meggyőződésben tette mindezt, hogy „a közművelődés szolgálata a helyi közösségeket előrelendítő erény”.
Ipolyi Arnold (1823–1886) besztercebányai, majd nagyváradi püspök polihisztor volt, foglalkozott régészettel, népköltészettel, a népi ipar kérdéseivel, a magyar művészettörténet-kutatás egyik úttörőjeként az addig szinte ismeretlen középkor művészetéről írt tanulmányokat. Az intézményes magyar műemlékvédelem egyik megalapítójaként is tevékeny volt mint „a nagy triász” tagja, Henszlmann Imre és Rómer Flóris mellett.