Az évfordulóra nemcsak az épületet, a festő egykori otthonát újították fel, hanem a belső tereket tematikusan rendezték be Holló László festményeiből. A megújult művészeti koncepció legfőbb célja az volt, hogy az 1970-es évek hangulatát a XXI. század követelményeinek megfelelő elrendezés váltsa fel, amely a fiatalok számára is érdekessé teszi a tárlatot.
Ennek keretében az udvaron található villanyoszlopokra nagyméretű molinókat helyeztek, amelyeken Holló László művészete elevenedik meg, de később ezek a felületek fiatal művészek alkotásai előtt is nyitva állnak. „Zengjen a kert és a ház a fiataloktól” – hangsúlyozták a csütörtöki megnyitón a felújításban résztvevő Medgyessy Ferenc Gimnázium oktatói, akik szeretnék, ha a jelenleg háttérbe szorult vizuális művészeti kultúra ismét fontos szerepet töltene be az oktatásban.
Halász János, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára a megnyitón azt mondta: Holló László nem Debrecen szülötte, de ezer szállal kötődött a városhoz, személyét és művészetét mindenki magáénak érezheti.
Az 1887 és 1976 között élt festő műveiből szerdán életmű-kiállítás nyílt a debreceni Kölcsey Központban, ahol Holló László mintegy nyolcvan képe látható, köztük számos magángyűjteményből származó alkotás is.

Manfred Weberék megdöbbentő nyilatkozatot fogadtak el Ukrajnával kapcsolatban – mit szól ehhez Magyar Péter?