A Trafó Kortárs Művészetek Háza által elindított programsorozat minden társadalmat érintő témákkal, a mai színház legfrissebb, aktuális darabjaival foglalkozik. Ennek részeként láthatta már a közönség a Societas Raffale Sanzio lenyűgöző munkáját, Az arc fogalma Isten fiában című darabot, valamint Mundruczó Kornél rendezését, a Szégyent, amelyet a Nobel-díjas író, John Maxwell Cotzee dél-afrikai vérengzésekről írt könyve inspirált. A sorozatban bemutatkozó társulatok között van olyan, amelyik erős vizualitásból építkezik, van olyan, amelyik az interaktivitásra, a nézői részvételre fókuszál, de persze van, amelyik a hagyományos történetmesélést választja.
November 3-4-én a Motus nevű olasz csapat látogat el a kulturális központba: Alexis című darabjuk a görög lázadáshullámra reflektál. A 15 éves Alexandros-Andreas Grigoropoulost, vagyis Alexist 2008. december 6-án Athén központjában, az Exarchia negyedben szíven lőtte Epaminondas Korkoneas rendőr. Az Alexis halála keltette hatalmas demonstrációhullám végigsöpört Görögországon. Az okok azonban jóval mélyebben gyökereznek, mint azt elsőként gondolnánk: a fiatal generáció frusztrált a kilátástalan jövőkép és a gazdasági válság miatt. Céltalanná vált számukra a létezés. 2010 augusztusában a Motus csapata más európai államokban is végigkövette, hogy milyen okai lehetnek az egész világra átterjedő lázadáshullámnak. A kortárs görög tragédia olasz nyelven, magyar és angol felirattal lesz látható.
November 4-én az előadás előtt, 18.30-tól a Trafó Kávézóban Fokasz Nikosz egyetemi tanár tart különórát a görög helyzetről.
November 16-17-én egy belga előadás lesz látható, amely a manipuláció hatalmáról értekezik. Az Ontroerend Goed munkája, az Audience kemény előadásnak ígérkezik, a manipuláció eszközeit a közönségen is alkalmazni fogja. Zárásként pedig december közepén a másik Belgiumból érkező társulat, Transquinquennal & Groupe Toc a gazdasági válságot középpontjába helyező alkotásával (Capital Confiance) érkezik.