Jankovics Marcell Krakkóban tart mesterkurzust

Mesterkurzust tart Jankovics Marcell a krakkói Etudia&Anima nemzetközi filmfesztiválon.

Grund
2012. 11. 28. 16:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Animációs alkotók önarcképei címmel mutat be válogatást Jankovics Marcell rövidfilmjeiből a krakkói Etudia&Anima nemzetközi filmfesztivál a magyar alkotó jelenlétében ma este. A krakkói rendezvényen Jankovics Marcell mesterkurzust tart, és Lengyelországban először lesz látható monumentális műve, Az ember tragédiája animációs feldolgozása is.

A krakkói filmfesztivál Forgács Péter médiaművész munkáiból is műsorra tűzött egy válogatást. Látható volt legutóbbi rendezése, a Német egység @ Balatonnál – Mézföld című experimentális dokumentumfilm, továbbá a Vagy-vagy (1989) című rövidfilm a világhírű Privát Magyarország sorozatból, A maelstrom (Örvény) és a krakkói Ezüst Sárkány-díjas A dunai Exodus is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.