A Népszava cikksorozata után a 168 Óra is arról tájékoztatta olvasóit: Németh Kristóf és három üzlettársa „fillérekért” privatizálta az október 30-án újra megnyílt Játékszínt. A hetilap – akárcsak a Népszava − szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. azzal, hogy 3,1 millió forintért értékesítette a színházat üzemeltető − nem mellékesen végelszámolás alatt álló − Játékszín Nkft.-t, irreálisan alacsony árat kért. A 168 Óra cikke azt is állítja: az MNV Zrt. „tíz évre titkosította” az árbecslést, és beszámol arról a névtelen feljelentésről, amely a Játékszín ügyében „az állami vagyon elherdálása” miatt érkezett a Fővárosi Főügyészséghez.
Németh Kristóféknak „szent ügy” a Játékszín, a balliberális médiában a cél szentesíti az eszközt. Háborús „logika” és morál
Fotó: Béres Attila
A Magyar Nemzet utánajárt, mindezeknek az állításoknak mennyi a valóságtartalma, és arra az (egyébként nem meglepő) eredményre jutott, hogy semmi. Az MNV Zrt. a döntés-előkészítést nem „titkosította”, mert az a vonatkozó törvény szerint alapból nem nyilvános, ám bizonyos esetekben nyilvánosságra hozható. Az MNV Zrt. nyilvánosságra is hozta volna, olvasva a Népszava elképesztő állításait. Ám a feljelentés miatt a Fővárosi Ügyészséget illeti az elsőbbség. De a Magyar Nemzet újságírója mégis bepillantást kapott abba, milyen szempontok szerint történt a színházat működtető cég vagyonértékelése, amelynek ára 2,9 millió forint volt.
Ki gondolta volna például, ha hitelt ad a vádaskodó cikkeknek, hogy a balliberális lapok által hatalmas értékként feltüntetett világítást, hangosítást, színpadtechnikát – amelynek értékét a Játékszín korábbi igazgatója, Balázsovits Lajos idején a cég főkönyve 1,9 millió forintra taksált − nem alulértékelte, hanem 8,7 millió forintra értékelte fel a független értékbecslő? De ez csak egy tétel. Mert mennyit is ér valójában a Játékszín neve: a valóság és az attól elrugaszkodott állítások között óriási a különbség.
Persze a balliberális sajtótámadásoknak – szokás szerint – egy célja van: Orbán Viktor lejáratása. A 168 Óra „metsző logikával” ugyanis kimutatta: Németh Kristóf – aki egyébként a Klubrádió műsorvezetője – Tusványoson járt, míg a miniszterelnök felesége, Lévai Anikó jegyet váltott a Játékszín október 30-i előadására, és hát tiszta sor, mi is az „összefüggés”. (Onnan nézve, aki „demokrata”, nemhogy nem jár, be sem teszi a lábát Tusványosra.) Ugye emlékeznek még az MNO olvasói Bacsó Péter legendás filmjére, A tanúra, abban a könnyűbúvár kémekre meg az ürgebőrbe varrt dobozokra? A „koncepciós” fantázia szárnyal a balvégen.
Részletek a Magyar Nemzet november 9-i, pénteki számában.