Megfelelő áron kelt el a Játékszín

Németh Kristóf Tusványoson járt, így olcsón vehette meg a Játékszínt – ekként összegezhető a balliberális lapok hazugságdömpingje.

Grund
2012. 11. 09. 6:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Népszava cikksorozata után a 168 Óra is arról tájékoztatta olvasóit: Németh Kristóf és három üzlettársa „fillérekért” privatizálta az október 30-án újra megnyílt Játékszínt. A hetilap – akárcsak a Népszava − szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. azzal, hogy 3,1 millió forintért értékesítette a színházat üzemeltető − nem mellékesen végelszámolás alatt álló − Játékszín Nkft.-t, irreálisan alacsony árat kért. A 168 Óra cikke azt is állítja: az MNV Zrt. „tíz évre titkosította” az árbecslést, és beszámol arról a névtelen feljelentésről, amely a Játékszín ügyében „az állami vagyon elherdálása” miatt érkezett a Fővárosi Főügyészséghez.

Németh Kristóféknak „szent ügy” a Játékszín, a balliberális médiában a cél szentesíti az eszközt. Háborús „logika” és morál

Fotó: Béres Attila

 

A Magyar Nemzet utánajárt, mindezeknek az állításoknak mennyi a valóságtartalma, és arra az (egyébként nem meglepő) eredményre jutott, hogy semmi. Az MNV Zrt. a döntés-előkészítést nem „titkosította”, mert az a vonatkozó törvény szerint alapból nem nyilvános, ám bizonyos esetekben nyilvánosságra hozható. Az MNV Zrt. nyilvánosságra is hozta volna, olvasva a Népszava elképesztő állításait. Ám a feljelentés miatt a Fővárosi Ügyészséget illeti az elsőbbség. De a Magyar Nemzet újságírója mégis bepillantást kapott abba, milyen szempontok szerint történt a színházat működtető cég vagyonértékelése, amelynek ára 2,9 millió forint volt.

Ki gondolta volna például, ha hitelt ad a vádaskodó cikkeknek, hogy a balliberális lapok által hatalmas értékként feltüntetett világítást, hangosítást, színpadtechnikát – amelynek értékét a Játékszín korábbi igazgatója, Balázsovits Lajos idején a cég főkönyve 1,9 millió forintra taksált − nem alulértékelte, hanem 8,7 millió forintra értékelte fel a független értékbecslő? De ez csak egy tétel. Mert mennyit is ér valójában a Játékszín neve: a valóság és az attól elrugaszkodott állítások között óriási a különbség.

Persze a balliberális sajtótámadásoknak – szokás szerint – egy célja van: Orbán Viktor lejáratása. A 168 Óra „metsző logikával” ugyanis kimutatta: Németh Kristóf – aki egyébként a Klubrádió műsorvezetője – Tusványoson járt, míg a miniszterelnök felesége, Lévai Anikó jegyet váltott a Játékszín október 30-i előadására, és hát tiszta sor, mi is az „összefüggés”. (Onnan nézve, aki „demokrata”, nemhogy nem jár, be sem teszi a lábát Tusványosra.) Ugye emlékeznek még az MNO olvasói Bacsó Péter legendás filmjére, A tanúra, abban a könnyűbúvár kémekre meg az ürgebőrbe varrt dobozokra? A „koncepciós” fantázia szárnyal a balvégen.

Részletek a Magyar Nemzet november 9-i, pénteki számában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.